15.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Čipové karty Arriva Nitra majú zjednodušť platenie aj dobíjanie kreditu

Spoločnosť Arriva Nitra zmenila od 1. januára tarifný systém v prímestskej doprave. Podľa dopravcu prinesie výhody pri cestovaní s použitím čipovej karty.

Arriva ponúka cestujúcim nové čipové karty, ktorými bude možné platiť na všetkých linkách spoločností Arriva na Slovensku. „Platiť sa nimi bude dať aj na linkách iných dopravcov zapojených do slovenského dopravného pasu. Nové čipové karty budú bezpečnejšie, odolnejšie voči zneužitiu, cestujúci si ich budú môcť objednať on-line a dobiť kredit alebo predĺžiť platnosť prostredníctvom e-shopu,“ uviedol dopravca.

Po zmene tarifného systému môžu majitelia smartfónov s operačným systémom Android platiť za cestovné aj prostredníctvom virtuálnej dopravnej karty. „Tá bude uložená v aplikáciách Ubian alebo Google Pay a bude ňou možné zaplatiť za cestovné v autobusoch prímestskej dopravy. Okrem úhrady cestovného mobilom v autobuse, si môžu cestujúci dobiť v e-shope aj kredit,“ informovala Arriva Nitra.
      O nový typ čipovej karty môžu cestujúci požiadať do konca februára za zvýhodnených podmienok. „Od marca 2022 budú ceny za čipové karty štandardne spoplatnené, bez poskytnutia ďalších zliav. Platnosť plastovej dopravnej čipovej karty je päť rokov bez ďalších poplatkov. Výhodou virtuálnej karty je okrem iného jej neobmedzená platnosť,“ pripomenul dopravca.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články