10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

Nitra: Chrípkové ochorenia v Nitrianskom kraji za posledný týždeň výrazne poklesli

Zdravotníci v Nitrianskom kraji zaznamenali v 51. kalendárnom týždni pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia, chrípku a chrípke podobné ochorenia. Oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu poklesla chorobnosť o 18,7 percenta, informoval o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

Celkovo bolo hlásených 2928 akútnych respiračných ochorení, z toho na chrípku a chrípke podobné ochorenia bolo 200 hlásení. Z celkového počtu akútnych respiračných ochorení to predstavuje 6,8 percenta. V porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom poklesla chorobnosť na chrípku a chrípke podobné ochorenia o 43 percent. Najvyššia chorobnosť bola v kategórii detí vo veku od nula do piatich rokov.
      Priebeh ochorení bol komplikovaný u 57 osôb, čo predstavuje dve percentá z celkového počtu hlásených ochorení. Najčastejšími komplikáciami boli zápaly prínosových dutín, zápaly pľúc a zápaly stredného ucha.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články