34.2 C
Nitra
pondelok, 15 augusta, 2022

Nitra: Chrípka v Nitrianskom kraji zatvárala škôlky i základné školy

V Nitrianskom kraji sa v uplynulom týždni zvýšila chorobnosť na chrípku. Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre zaznamenal celkovo 5084 akútnych respiračných ochorení. Z nich šlo o chrípku v 442 prípadoch.

Podľa RÚVZ tak v porovnaní so 47. kalendárnym týždňom chorobnosť na chrípku stúpla o 13,3 percenta. „Z dôvodu zvýšeného výskytu ochorení bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v ôsmich škôlkach a v dvoch základných školách v okresoch Nitra, Levice, Komárno a Topoľčany,“ informoval RÚVZ.  
      Najviac ochorení bolo v skupine deti do päť rokov, priebeh ochorení bol komplikovaný u 120 osôb. „Z celkového počtu hlásených ochorení bolo 49,2 percenta zápalov prínosových dutín, 16,6 percenta zápalov pľúc a 34,2 percenta zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 54 percent praktických lekárov pre deti a dorast a 43 percent lekárov pre dospelých,“ uviedol RÚVZ v Nitre.

Zdroj: TASR

Foto: zdravoteka.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články