27.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

NITRA: Centrum pre deti ukrajinských utečencov pokračuje aj vďaka Jaguar Land Rover Slovakia

Jaguar Land Rover Slovakia, Materské centrum Klokanček a Nitrianske centrum dobrovoľníctva rozšírili kapacity centra v júli 2022 o dodatočných 20 miest pre ukrajinské deti. Projekt vznikol na podporu ukrajinských rodičov, ktorí našli v Nitre útočisko.

NITRA: Centrum pre deti ukrajinských utečencov pokračuje aj vďaka Jaguar Land Rover Slovakia
Centrum Klokanček

Pred uplynutím podpory detského klubu bolo pre rodičov ukrajinských detí stále ťažké nájsť v novom školskom roku v škôlkach voľné kapacity. Jaguar Land Rover Slovakia sa po spätnej väzbe od Materského centra rozhodol podporiť klub aj do konca kalendárneho roka 2022, na čo prispela sumou 8 500 eur. Situácia s kapacitami škôlok v Nitre sa však v novom roku nezlepšila a po záujme zo strany rodičov sa nitrianska automobilka rozhodla pomôcť znova a sumou 13 500 eur zabezpečila chod klubu na ďalších 6 mesiacov. „Kontaktovali nás rodičia detí, ktoré navštevujú Klokanček. Boli veľmi vďační že ich deti majú túto možnosť keďže je naďalej problém s voľnými kapacitami v škôlkach. Nakoľko táto pomoc pomáha priamo tým, ktorí to najviac potrebujú, rozhodli sme sa predĺžiť podporu tohto klubu,“ povedala Caroline Leslie, senior manažérka oddelenia ľudských zdrojov v JLR Nitra.

Dohromady Jaguar Land Rover Slovakia podporil prostredníctvom svojho nadačného fondu v Nadácii Pontis detský klub sumou 39 500 eur. Tento projekt by nebol možný bez nezištnej pomoci desiatok zamestnancov spoločnosti Jaguar Land Rover z Nitry aj zo Spojeného kráľovstva. „Som rada, že vďaka tejto podpore budú mať deti v klube aj naďalej priestor sa stretávať, hrať a rozvíjať svoje schopnosti. Z pôvodnej trojmesačnej podpory sa stala ročná spolupráca, čo je úžasné,“ zhodnotila Jana Andreasová, riaditeľka nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

Detský klub pomáha ukrajinským deťom v integrácii a so zvykaním si na nové podmienky a prostredie. Programová štruktúra klubu je založená na kreatívnych a vzdelávacích workshopoch a kurzoch pre deti, pohybových aktivitách a relaxačnej časti. V snahe naštartovať čo najplnohodnotnejšie svoje životy po odchode z Ukrajiny sa mnohí odídenci zamestnali, alebo sa snažia zamestnať a postaviť sa tak na vlastné nohy v meste, v ktorom našli náhradný a možno aj nový domov. Rodičia však musia riešiť otázku umiestnenia svojich detí v čase, keď  pracujú, alebo keď si hľadajú zamestnanie.

Pre tento projekt sa úspešne spojili štyri inštitúcie. Mesto Nitra poskytuje priestory, Materské centrum Klokanček a Nitrianske centrum dobrovoľníctva zabezpečujú aktivity projektu a Jaguar Land Rover Slovakia finančne zabezpečil realizáciu celého projektu.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x