16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nitra: Celkovo 260 dobrovoľníkov sa zapojilo do dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto

Celkovo 260 dobrovoľníkov v Nitre sa zapojilo do dobrovoľníckeho podujatia Naše Mesto a svojimi aktivitami pomôžu zlepšiť život v meste. Zhruba rovnaký počet ľudí sa pridá spolu v Leviciach, Zlatých Moravciach a iných mestách v kraji, informoval Michal Kišša, výkonný riaditeľ Nadácie Pontis, ktorá najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe organizuje.

Prvýkrát sa do podujatia zapája Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. V záhrade pomôžu dobrovoľníci v piatok pri výsadbe ruží v rozáriu alebo pri prácach so sukulentami. Budúci týždeň pomôžu vybudovať priestor na posedenie v edukačnej včelnici Zoborské včely, ktorá vzdeláva v tejto téme školákov i začínajúcich včelárov. Dobrovoľníci pomôžu aj pri záchranných prácach na hrade Hrušov alebo v Zoborskom kláštore. Desiatky ľudí budú upratovať, hrabať lístie a pomáhať Zoborskému skrášľovaciemu spolku chrániť túto pamiatku.

V Leviciach bude pomáhať 80 ľudí. Pomoci sa dočká Materské centrum Medulienka či organizácia Svetielko nádeje, ktorá sa stará o deti a mladých so život obmedzujúcim ochorením. Dobrovoľníci budú pre pacientov vyrábať meninové a narodeninové pozdravy. V Nových Zámkoch zase pomôžu základnej škole na Nábrežnej postaviť pocitový chodník pre deti. Desiatky ľudí sa budú venovať revitalizácii ihrísk, pomoci materským centrám alebo parkom v Hurbanove, Zlatých Moravciach, Štúrove, Komárne, Šali, Topoľčanoch či Tlmačoch.

Podujatie Naše Mesto každý rok prepája firmy, samosprávy a občiansky sektor s cieľom viditeľne zlepšiť miesta, kde dobrovoľníci žijú a pracujú. Tento rok sa koná už po sedemnásty raz a zapája sa doň 9800 dobrovoľníkov zo 1866 firiem a inštitúcií v 56 mestách a obciach po celom Slovensku. Pomôžu tak dokopy 233 neziskovým organizáciám, nízkoprahovým centrám, ale aj školám či škôlkam zlepšiť ich fungovanie.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x