17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Nitra: Bývalé kino Palace dostáva novú strechu i vnútorné vybavenie

Budova bývalého Kina Palace v Nitre dostane už čoskoro novú strechu. Ako informovala radnica, práce sa tu už začali.

Rekonštrukcia strechy je súčasťou rozsiahlej rekonštrukcie objektu, ktorý je dielom architekta Fridricha Weinwurma z roku 1925. „Súčasťou prebiehajúcich stavebných prác je aj osadenie nového výťahu, ktorý zabezpečí bezbariérovosť celého priestoru. Pracujeme aj na novej vzduchotechnike a elektroinštalácii. Zároveň pripravujeme priestor na inštaláciu divadelnej techniky,“ uviedol mestský úrad.

Po dokončení prác by sa mala podoba budovy priblížiť k jej pôvodnému vizuálnemu riešeniu. Bývalú kinosálu chce mesto zmeniť na modernú variabilnú multifunkčnú sálu s prepracovanou zvukovou a svetelnou réžiou.

Rekonštrukcia budovy bývalého kina Palace je súčasťou projektu Kreatívne centrum Nitra, na ktoré mesto získalo ešte vlani 15,5 milióna eur z prostriedkov Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP). „V rámci Kreatívneho centra obnovujeme aj štyri budovy v areáli bývalých kasární na Martinskom vrchu,“ doplnila radnica.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x