22.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nitra/Búč: Neprofesionálni výtvarníci sa budú vzdelávať na kreatívnom workshope

Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre pripravilo pre neprofesionálnych výtvarníkov štvordňový kreatívny workshop ARTRA. Ako uviedli organizátori, konať sa bude v obci Búč od 17. do 20. augusta.

Worskhop je súčasťou pravidelného vzdelávania amatérskych umelcov. „Ide o voľné pokračovanie medzinárodného sympózia pre neprofesionálnych výtvarníkov s názvom Pohľady do umenia, na ktorom sa počas desiatich rokov zúčastnilo 286 účastníkov. Témou tohtoročného podujatia je detail vo výtvarnom umení,“ informovala Zdenka Smrečková z KOS.

Ako pripomenula, zámerom štvordňového kreatívneho workshopu je stretnutie zanietených výtvarníkov zo Slovenska a zahraničia a ich umelecké vzdelávanie. „Budú tvoriť pod vedením odborných lektorov, získajú inovatívne výtvarné zručnosti v kresbe i maľbe. Súčasťou budú vzdelávacie workshopy, prednášky, konzultácie, dialógy o umení a ďalší sprievodný program. Výstupom workshopu bude prezentácia výtvarných diel na výstave v KOS v Nitre,“ doplnila Smrečková.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x