28.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Nitra: Bod.K7 bude novým priestorom pre kultúru

 V Nitre vzniká nový priestor pre kultúru. Bod.K7 buduje na pešej zóne a rohu Radlinského ulice Asociácia Divadelná Nitra. Objekt, ktorý v minulosti slúžil ako predajňa tuzexu, banka či kníhkupectvo, má byť centrom pre kultúru, kreativitu a komunitné podujatia.
      Interiér bodu.K7 bude slúžiť na premietanie filmov, ako spoločné pracovné priestory či na organizáciu workshopov. „Priestor pred budovou poslúži na uvádzanie malých foriem divadla, tanca, hudby a literatúry. A okrem iného poskytne domov pre náš festival európskeho významu Divadelná Nitra, ktorý doteraz sídlil v priestoroch Divadla Andreja Bagara v Nitre,“ informovala Asociácia Divadelná Nitra.
      Rekonštrukcia budovy, ktorá bola v 90. rokoch vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku, si vyžiada nemalé prostriedky. Asociácia sa preto rozhodla požiadať o pomoc verejnosť a spustila crowdfundingovú kampaň. Z cieľovej sumy 8000 eur sa doteraz podarilo vyzbierať vyše 7700 eur. „Aj vďaka tejto podpore budeme môcť v našich priestoroch nasvietiť predstavenia hosťujúcich divadiel, ozvučiť koncerty kapiel, ktoré k nám prídu, a budeme môcť poskytnúť priestor na rôzne diskusie či vybudovať galériu vo výkladoch nášho priestoru,“ uviedla Terézia Bosmanová z Asociácie Divadelná Nitra.

Zdroj: TASR/foto fb

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články