18.1 C
Nitra
štvrtok, 23 mája, 2024

Nitra: NKN podporí kultúrne projekty mimovládnych organizácií

Nitrianska komunitná nadácia (NKN) podporí kultúrne projekty, ktoré pripravujú neziskové mimovládne organizácie. V rámci grantovej výzvy s názvom Aby ľudia ľuďom pomáhali môžu žiadatelia získať na jeden grant sumu v maximálnej výške 3000 eur.
      Mimovládne organizácie môžu svoje projekty a žiadosti o dotáciu posielať do 31. augusta. „Podporené budú tie subjekty, ktoré prinášajú umenie a kultúru širokej verejnosti v meste Nitra. Uvedomujeme si, že práve nezriaďovaná kultúra mala počas pandémie ochorenia COVID-19 limitovaný prístup k finančnej pomoci a obmedzený prístup k vykonávaniu svojej činnosti. Preto sme sa tento rok rozhodli v programe Aby ľudia ľuďom pomáhali podporiť práve túto oblasť,“ uviedla správkyňa NKN Ľubica Lachká.
      Ako pripomenula, granty sú určené na programový rozvoj žiadateľov, napríklad na strategické plánovanie, teambuilding či rozvoj inovatívnych programov. Podporené bude aj vzdelávanie pracovníkov, preplácanie miezd v rámci inovatívnych programov i materiálne zabezpečenie dlhodobého charakteru. „Grant nie je určený na zaistenie krátkodobých aktivít, ale na dlhodobý a systematický rozvoj organizácie,“ doplnila Lachká.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články