17 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Nitra: Amatérski fotografi môžu prezentovať svoju tvorbu na súťaži AMFO

Amatérski fotografi z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce môžu do 24. februára posielať svoje prihlášky do súťaže AMFO 2022. Regionálne kolo organizuje Krajské osvetové stredisko (KOS) v Nitre.

Prihlásené práce bude hodnotiť odborná komisia. Tá následne vyberie tie, ktoré postúpia do krajského kola. Účastníci môžu súťažiť vo vekovej kategórii do 15 rokov, do 25 a nad 25 rokov. Odporúčanou témou fotografií pre aktuálny jubilejný 50. ročník je Pamäť.

Ako pripomínajú organizátori podujatia, súťaž AMFO patrí k najstarším a najprestížnejším celoštátnym postupovým súťažiam a prehliadkam amatérskej fotografie. Jej poslaním je pomáhať pri vyhľadávaní talentovaných tvorcov. „Zároveň vytvára priestor pre rozvoj umeleckej tvorivosti i technickej zdatnosti mládeže a dospelých. Vytvára tiež podmienky na zviditeľnenie diel rôzneho tematického a žánrového zamerania. Tým prispieva k rozvoju amatérskej fotografie na Slovensku,“ doplnili organizátori.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné, fotkyzadarmo.sk NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články