25.1 C
Nitra
nedeľa, 14 apríla, 2024

Nespokojný Slovák burcuje na referendum: Príďte a nastavme mantinely politikom, aby sme ich udržali v medziach normy!

Skutočnosť, že drvivej väčšine Slovákov sa v ostatnom čase žije stále horšie a horšie netreba azda ani pripomínať, pretože už o tom čvirikajú aj vrabce na streche. Smutné však je, že vláda, ktorá je síce v demisii, ale na svojich pozíciách sa drží zuby-nechty, si myslí, že to s ľuďmi nie je až také zlé. Ak by však vyšli do ulíc a spýtali sa ich, zistili by možno pravý opak.

Zle nie je len väčšine bežných Slovákov, ale doslova padajú na „hubu“ najmä dôchodcovia, samoživitelia a nízkopríjmové skupiny ľudí. Dražoba a neustále zvyšovanie cien dostáva množstvo bezradných ľudí doslova na kolená. Dôchodcovia sa musia rozhodovať či si kúpia jedlo, lieky, alebo zaplatia za kúrenie, elektriku a bývanie. A na hubu nepadajú iba bežní ľudia, ale aj malí, strední, ba dokonca i veľkí podnikatelia a zamestnávatelia. Tak zle, ako je teraz, v novodobých dejinách Slovenska azda ešte nebolo. Ako to vnímajú ľudia zverejnil v skopírovanom statuse Roman Pavlík, člen Slovenskej lyžiarskej asociácie.

Nemajú šajnu, ako tu väčšina ľudí na Slovensku žije

Mám pocit, že na Slovensku cúvame, lebo nás majú za úplné teľce!!! Ja osobne som vzdelaný a skúsený chlap a otvorene poviem, čo mám na srdci! Nebudem sa tu zapodievať bábkoherečkou, nad ktorou v nedeľu už aj Kovačič krútil hlavou… Ani Hegerom, ktorý nemá hanbu, ani ako sa hovorí: „Kožu na papuli!“ Keď po tom, čo ho označili politológovia za neschopného a padla mu vláda, sa snaží hľadať staronovú 76-tku… Chcem poukázať na niečo iné, čo sa na Slovensku práve deje!“ napísal v úvode autor statusu, ktorý vzápätí ponúka dva príklady za všetky:

Toto by ste mali vedieť než sa vyberiete na referendum

„1 – Pozerám zo včera faktúru za elektriku a dám pár čísel malej výrobnej prevádzky, ktorá zamestnáva 5 ľudí… Platila sa minulý rok záloha 260 eur mesačne. Prišlo vyúčtovanie – nedoplatok 2800 eur a navýšenie záloh na 860 eur mesačne… Zvažuje sa prepustenie ľudí a zatvorenie, lebo nové ceny materiálov a energií nie je možné premietnuť do existujúcich zákaziek… So stratou sa podnikať nedá nikde na svete! Čo je neuveriteľné, nikto nevie, koľko budeme doplácať na konci roku 2023… Očakáva sa ďalší rast cien energií na burzách, lebo… konflikt, sankcie, zelená politika a zatváranie elektrární v Európe, lebo hlúpa politika skostnatených štruktúr EU… Títo blázni s minimálne 30-tis. platmi nemajú šajnu, ako tu väčšina ľudí na Slovensku žije a doslova čaruje z cca 700 eur (aj menej) mesačne. A to nehovorím o dôchodcoch, ktorí žijú z 300 až 400 eur mesačne! Neveria nám, lebo pochopiť to môže, len ten, kto to zažije na vlastnej koži! Jednoducho sýty hladnému neverí!!! Áno, inak sa žije a platí za vybičované ceny západniarovi: Rakušanovi, Holanďanovi, Nemcovi…, ktorý má minimálne 3000 eur, ako Slovákovi!!!“ napísal v prvom bode nespokojný a nahnevaný Slovák.

Proti neúmerným cenám energií sa postavili Slováci aj na proteste v Starých Horách

Vládni poslanci si sami neodsúhlasia ukončenie mandátu

„2 – Sľúbil som vnukovi, že ho zoberiem vo februári do Tatier na 4 dni, keď u nás nie je sneh… Som toho názoru, že keď tvrdo makáte, mal by si človek troška vydýchnuť! Teším sa, že zoberiem vnuka, podporím slovenských podnikateľov a som na čerstvom vzduchu… Minulý rok sme boli cez leto a platili sme ubytovanie 90 eur/noc. Teraz mi prišla cena toho istého ubytovania 230 eur/noc… Za takýchto podmienok tam nepôjdem! Volal som do penziónu, či sa náhodou nepomýlili?! Vysvetlili mi, že im prišla taká faktúra, že zatvorili na január úplne!!! A to je to čo sa tu deje! Blázni nemôžu vládnuť, lebo na to už nemajú mandát a k tomu to jednoducho nevedia!!!“ pridal v druhom rozhorčený pisateľ, podľa ktorého sa vládni politici snažia udržať na stoličkách, lebo ako hovorí Kollár: „Vládni poslanci si dobrovoľne neodsúhlasia ukončenie mandátu!!!“

Najbližšie referendum bude o skrátení volebného obdobia nezodpovedným politikom

„Takže to zhrniem! Dobre vieme, že Slovensko je krajinou, kde náš úspech závisí najmä od malých a stredných podnikateľov, ktorí produkciou tvoria 2/3 HDP… Teraz malí, strední aj veľkí podnikatelia postupne padajú „na papuľu“ a zatvárajú prevádzky, lebo nezvládajú platiť výpalnícke energie… Jasné, že budú prepúšťať… Hádam, že nemusím nikomu vysvetľovať, čo sa na Slovensku potom stane…!!! Každý z nás, či podnikateľ alebo bežný občan, je zaúverovaný!!! Keď sa koleso zastaví, z čoho budeme platiť?! Čo nás vysťahujú pod most?! To je cieľ, zbaviť nás majetku?!!!,“ právom sa pýta rozhnevaný pisateľ, ktorý pridáva ďalšiu nepríjemnú otázku: „Za ako dlho dáme túto krajinu, pre Pána Boha, po týchto neschopných bláznoch ako – tak do poriadku?!!!“

Referendum podporujú a ľudí na účasti naň vyzývajú aj mnohí herci a umelci

Referendum je jedna z mála metód priamej demokracie

Ak si podľa nahnevaného Slováčiska nezvolíme ľudí, ktorí reálne riadia, vyrábajú a tým vedia zarobiť a vážiť si peniaze, tak potom tu nakoniec len zhasneme… „Čo robí vláda a parlament?! Poviem to veľmi jednoducho. Namiesto toho, aby riešili, kto a prečo na dva roky dopredu predal našu energiu vyrobenú za 41 eur!!! Idú teraz nakupovať tú istú energiu za 700 eur a celý január nerobia nič iné, iba hľadajú „76-tku“!!! Nás, daňových poplatníkov, to bude stáť maličkosť, len 6 miliárd eur!!!,“ vyčísľuje znechutený pisateľ statusu, podľa ktorého ak nakoniec nakúpia „76-tku“, tak nás na 100% bude čakať aj ďalší rok chaosu a bordelu!!! „Je načase to zastaviť!!! Musíme prísť na REFERENDUM a zákonne ich zrušiť!!!“ vyzýva pisateľ na sobotu všetkých Slovákov.

Vidíte ako sa toho, že rozhodneme boja…!!! Zrazu nám cez média tlačia, že to je opozičné REFERENDUM a vyvolá nestabilitu, lebo rozhodovať bude 76-tka!!! Pre všetkých mám takýto odkaz: „REFERENDUM je jedna z mála metód priamej demokracie, kde si my OBČANIA, nie politické strany, rozhodneme, aké mantinely politikom dáme, aby sme ich udržali v medziach normy!!!“ Preto prosím, poďme vyjadriť svoj názor v REFERENDE 21.01.2023!!!“ napísal na samý záver poriadne kritického statusu nespokojný Slovák a ešte raz vyzval národ na sobotné referendum.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články