12.6 C
Nitra
sobota, 13 apríla, 2024

Milan MARKOVIČ: Prečo treba podporiť REFERENDUM? Ak bude úspešné, nastane zmena, aká tu ešte nebola

Zo všetkých strán počúvame, prečo nastávajúce referendum treba podporiť a zároveň, prečo ho treba ignorovať. Vládna koalícia hovorí o tzv. Ficovom referende a návrate mafie do parlamentu, ale nie je to tak. Veľmi dobre vystihol podstatu referenda aj známy slovenský herec, humorista a spisovateľ Milan Markovič.

Milan MARKOVIČ: Prečo treba podporiť REFERENDUM? Ak bude úspešné, nastane zmena, aká tu ešte nebola
Milan Markovič

Prečo treba podporiť referendum? „Ak toto referendum bude úspešné, tu nastane taká zmena, aká tu ešte nebola. A možno už nikdy nebude. Úspešné referendum sa totiž zmení na zákon. Zákon, ktorý umožní politikov, ktorí sklamali naše očakávania, nielen zvoliť ale aj odvolať. Už nikdy nebude mať nikto z nich zaručené celé štyri roky teplé miestečko za naše peniaze,“ povedal jasne Milan Markovič vo videu.

Referendum sa uskutoční 21. januára 2023. Občania Slovenska budú hlasovať iba o jednej otázke:

„Súhlasíte s tým, že predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady je možné uskutočniť referendom alebo uznesením NR SR?“

Referendum bude platné, ak sa ho zúčastní nadpolovičná väčšina oprávnených voličov, čo predstavuje približne 2,2 milióna občanov. Aby bolo aj úspešné, musí viac ako polovica voličov, teda zhruba 1,1 milióna, za otázku hlasovať kladne. Po splnení týchto podmienok bude všeľudové hlasovanie úspešné a otázka sa dostane do zbierky zákonov.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x