10.9 C
Nitra
štvrtok, 22 februára, 2024

Nepochopiteľný útok na Kníhkupectvo SVOJESŤ: „Intelektuál“ v akcii

Ľudská hlúposť a najmä nenávisť je zrejme bezhraničná. Zarážajúce však je, že v dnešnej „demokratickej“ a „liberálnej“ dobe sa nájdu jednotlivci, ktorí neakceptujú názory a zmýšľanie druhých, ktorí tým ale nikomu neškodia. Alebo, že by to zarážajúce vôbec nebolo?

To, čo sa udialo v kníhkupectve SVOJESŤ v Bratislave pripomína pálenie kníh, ktoré bolo známe aj v minulosti. Naposledy tak spravil Národne-socialistický nemecký študentský spolok s aktívnou podporou fašistického NSDAP v máji 1933, keď v rozličných mestách Nemecka a Rakúska spálili viac ako 25-tisíc „nenemeckých“ kníh, ktoré boli považované za nepriateľské nacistickej ideológii. A niečo podobné, ale bez pálenia, sa teraz stalo v bratislavskom Kníhkupectve SVOJESŤ, ktoré ponúka svojím čitateľom národnú aj alternatívnu tvorbu.

Rozbitý výklad a pováľané regály s knihami

Nepochopiteľný útok na Kníhkupectvo SVOJESŤ: „Intelektuál“ v akcii
Kníhkupectvo SVOJESŤ. Zdroj: FB / Kníhkupectvo SVOJESŤ

Nad nepochopiteľným zničením výkladu kníhkupectva a časti jeho interiéru sa v statuse pozastavil aj Robert Merva, bývalý mediálny poradca a v súčasnosti riaditeľ knižnej spoločnosti Torden, ktorá tiež vydáva alternatívnu literatúru. „Kníhkupectvo SVOJESŤ na Dunajskej ulici v Bratislave!!! Dnes v noci!!! Už je to tu!!! Naozaj sa idú ventilovať násilím!?!?! Zjavne nejaké vymyté liberálne mozgy v akcii!!! Len škodiť a ničiť!!!“ napísal v krátkom statuse Merva. „Je to také maličké kníhkupectvo, ktoré ako jediné v širokom ďalekom okolí sa venuje predajú nielen národnej literatúry z Matice slovenskej či rozličných menších národných vydavateľstiev, ale aj tej „antisystémovej“ literatúry, vrátane našej. Šíri naozaj veľmi dobrú literatúru,“ prezradil Merva.

V poslednom období sa u nás vyrojili cenzori, ktorí si myslia, že pravdu majú len oni

Noční návštevníci, alebo možno iba návštevník, z predajne neukradol síce nič, pretože sa do nej našťastie ani nedostal, ale rozbil výkladové okno a vo vnútri to celé porozhadzoval. Z toho je zrejmé, že čítať si tam neprišiel. „Čo si o tom myslím? Asi len toľko, že naše slovenské a pravdu hovoriace veci sa nemôžu predávať. Máme tu iné braky, ktorými je treba ohlupovať ľudí,“ povedala nám sklamaná majiteľka kníhkupectva Mária Sýkorová, podľa ktorej stojí za tým, čo sa stalo, zrejme sortiment jej predajne, ktorý predáva. Majiteľka kníhkupectva nechcela celý prípad veľmi zverejňovať, lebo podľa nej sa budú podobné živly, ktoré toto spáchali, ešte viac aktivovať.

„To sú antifáci, ktorí tu stále niečo robia a žijú si vo svojom svete,“ dodala Sýkorová, ktorá ešte prezradila, že na stene podchodu presne naproti jej predajni ktosi nastriekal nápis „Nič v živote nie je isté okrem smrti a daní!“. I toto majú podľa nej na svedomí „demokrati“ z hnutia Antifa, ktorí sa pod to aj „hrdinsky“ podpísali. Majiteľke kníhkupectva sa nikto predtým nevyhrážal, a tak útok na jej predajňu ju dosť prekvapil. Neželaný „návštevník“ či návštevníci, „iba“ niečím rozbil okno na výklade a v obchode zhodil regály s knihami, na ktoré dosiahol. Tie zase zhodili iné police a narobili šarapatu aj na stole. „Občas sa tu títo z antifa objavia a „vyhrajú“ sa, ale toto, čo teraz spravili, to už bolo cez čiaru,“ skonštatovala na záver Mária Sýkorová, podľa ktorej takíto ľudia potrebujú dať Slovákom iné problémy ako tie, ktoré by sa mali v skutočnosti riešiť.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články