15.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

Nenechajte si ujsť trojdňovú ZÁŽITKOVÚ jazdu historickým vlakom: Koná sa iba raz do roka

Po úspešnej vlaňajšej jazde vyrazí historický vlak Expres Za horami, za dolami na ďalšiu cestu naprieč Banskobystrickým samosprávnym krajom (BBSK) 30. júna.

Nenechajte si ujsť trojdňovú ZÁŽITKOVÚ jazdu historickým vlakom: Koná sa iba raz do roka
Historický expres, zdroj: zahoramizadolami.sk

Zážitková jazda trvá tri dni a dve noci, pasažieri navštívia päť regiónov, prejdú 608 kilometrov, viac ako 40 tunelov a päť viaduktov. TASR o tom v sobotu informovala marketingová manažérka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová.

„Historický vlak, ktorý vyráža z Banskej Bystrice, prinesie cestujúcim zážitok aj v podobe lôžkového kupé či jedálenského vozňa, ktoré vytvárajú atmosféru ako v banskobystrickom Orient Exprese. Jednotlivé zastávky sú vybrané cielene, aby ponúkli rozmanitý program vyskladaný z toho najlepšieho z BBSK pre rodiny s deťmi, partiu priateľov či zamilované dvojice,“ priblížil Jiří Pěč z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Stredné Slovensko.

V úvode cesty si pasažieri prezrú hrad Slovenská Ľupča a poobedujú s výhľadom na Kráľovu hoľu. Po prvej noci vo vlaku ich čaká turistika za krásami Zádielskej tiesňavy na Gemeri a poobedný relax v kúpeľoch Číž. Večera a ochutnávka remeselného piva v Lučenci ich pripraví na nočnú cestu vlakom do Kremnice, kde zavŕšia program nevšedným putovaním históriou starobylého banského mesta.

Podľa Evy Macuľovej z KOCR Banskobystrický kraj Turizmus dvojmiestne kupé vypredali okamžite po zverejnení informácie o predaji. Štvormiestne, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo partiu priateľov, sú ešte voľné. Lístky sa dajú kúpiť na destinačnom webe kraja. „Trojdňovú jazdu historickým vlakom robíme len raz za rok,“ dodala Macuľová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x