23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Nemocnica v Leviciach zavádza dvojjazyčné označenia

Nemocnica v Leviciach začala postupne označovať svoje oddelenia dvojjazyčnými nápismi. Chce tak vyjsť v ústrety pacientom, ktorých materinským jazykom je maďarčina.

Projekt počíta s postupným obnovením orientačnej grafiky všetkých pracovísk nemocnice. „Dvojjazyčné označenie súvisí s plánovanou účasťou levickej nemocnice v projekte cezhraničnej spolupráce s nemocnicou v Ostrihome v Maďarsku a zároveň s už registrovaným nárastom pacientov prichádzajúcich z južných častí okresu, kde je vyššie zastúpenie po maďarsky hovoriaceho obyvateľstva,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Ján Belanský.

Ako doplnil, postupne sa dopĺňajú dvojjazyčné značenia v areáli a v pavilónoch nemocnice, pribudli aj na urgentnom príjme či rádiodiagnostickom oddelení. „Zrealizovalo sa aj dvojjazyčné značenie verejnej lekárne na prízemí polikliniky v pavilóne A. Momentálne pracujeme na veľkoformátových orientačných mapách, triážnom usmernení pacientov na urgentnom príjme a postupne pribudnú označenia ambulancií,“ doplnil Belanský.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x