24.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Nemocnica Bory uzavrela zmluvy s Union ZP a Dôverou, s VšZP ešte rokuje

Nemocnica Bory, ktorú postavili v bratislavskom Lamači, uzavrela prvé zmluvy so súkromnými zdravotnými poisťovňami (ZP) Dôvera a Union. So štátnou Všeobecnou zdravotnou poisťovňou (VšZP) o zazmluvnení ešte rokuje. TASR o tom informoval PR a marketingový špecialista siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Stanislav Čačko.

„Nemocnica Bory oficiálne spustí svoju prevádzku 30. marca. Dňa 15. februára sme podali žiadosť o zazmluvnenie na všetky tri zdravotné poisťovne. Už tento týždeň sme uzavreli zmluvy na prvý balík ambulantnej starostlivosti s poisťovňou Dôvera a Union. Veríme, že ešte do oficiálneho otvorenia sa nám podarí doladiť detaily zazmluvnenia aj so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou,“ uviedol generálny riaditeľ nemocnice Ľuboš Lopatka.

Dôvera aj Union ZP potvrdili, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti medzi nimi a novou nemocnicou platí od piatka (3. 3.). VšZP pre TASR uviedla, že žiadosť o zazmluvnenie intenzívne posudzuje a priebežne komunikuje s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti. „V záujme VšZP a jej poistencov je mať medzi zmluvnými poskytovateľmi aj Nemocnicu Bory,“ dodala manažérka oddelenia komunikácie poisťovne Eva Peterová.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x