18.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Najviac peňazí platia Slováci za zdravotnú starostlivosť u zubára

Najviac peňazí na Slovensku platia občania za poskytnutie zdravotnej starostlivosti u zubára. Vyplýva to z prieskumu Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ktorý sa uskutočnil od 10. do 17. apríla na vzorke 1014 respondentov.

„S výrazným odstupom nasledujú špecialisti, 37 percent oslovených platilo za ošetrenie u špecialistu a 35 percent respondentov spojilo s priamou platbou návštevu polikliniky, napríklad v súvislosti s manažmentom pacienta,“ ozrejmil ÚDZS.

Prieskum tiež zisťoval, akú sumu ľudia zaplatili z vlastného vrecka v súvislosti konkrétnym druhom poskytnutia zdravotnej starostlivosti. „V priemere 335 eur vychádza za operáciu, napríklad za výber operatéra. Priemerný náklad vo výške 237 eur sa vzťahuje na pôrodnicu, napríklad za výber pôrodníka. U zubára táto suma predstavuje 187 eur vrátane dentálnej hygieny a na štvrtej priečke z hľadiska priamych platieb je fyzioterapia – rehabilitácia s priemerným výdavkom 137 eur,“ ozrejmil úrad.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x