17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Najprísnejšie pravidlá nosenia rúšok platia v čiernych a bordových okresoch

Od pondelka (8. 11.) sa opäť sprísňujú opatrenia podľa farby okresu. Prísnejšie podmienky sa vzťahujú aj na nosenie rúšok, tie najstriktnejšie platia v bordových a čiernych okresoch. Pripomenula to hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková.
      V oranžových okresoch je prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom, rúškom, šálom alebo šatkou povinné v interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov. Povinné je aj na hromadných podujatiach, a to aj v exteriéri.
      V červených okresoch je v interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov povinný respirátor. V exteriéri platí povinné prekrytie horných dýchacích ciest respirátorom, rúškom, šálom alebo šatkou na hromadných podujatiach.
      V bordových a čiernych okresoch sú pravidlá najprísnejšie. „V interiéroch vrátane prostriedkov verejnej dopravy a taxíkov je povinné mať na nose aj ústach respirátor. V exteriéri platí povinné prekrytie horných dýchacích ciest, a to buď rúškom, respirátorom, šálom alebo šatkou, ak ste od cudzích osôb menej ako dva metre,“ pripomenula Račková.
      Od pondelka (8. 11.) budú v oranžovej farbe dva okresy, v červenej sedem. Celkovo 34 okresov bude v bordovej farbe, v čiernej ich bude 36.

Zdroj: TASR

Foto: Ilustračné NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články