19.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Najlepšie poviedky roka napísali D. Brontvajová, T. Kenderová a T. Piliarová

Víťazmi celoštátnej súťaže Mladá slovenská poviedka 2021 sú Daša Brontvajová, Tamara Kenderová a Tatiana Piliarová. Vyhodnotenie za účasti ocenených autorov a členov odbornej poroty sa bude konať v októbri v Dolnom Kubíne, jeho súčasťou bude rozborový seminár spojený s diskusiou. TASR o tom informovala Mária Janotíková z Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne, ktoré je vyhlasovateľom súťaže.
      Daša Brontvajová z Oravskej Jasenice získala prvé miesto vo vekovej kategórii 11- až 14-ročných za poviedku Boj proti zlu. Tamara Kenderová z Ružomberka-Bieleho Potoka obsadila prvé miesto vo vekovej kategórii 15 až 19 rokov s poviedkou Nina a starký. Žilinčanka Tatiana Piliarová porotu najviac zaujala v kategórii 20- až 30-ročných s poviedkou Dýchaš v bruškách mojich áčok. „Súťaž bola jednokolová, tematicky voľná, neanonymná a zapojiť sa do nej mohli autori s dosiaľ nepublikovanou prácou,“ priblížila Janotíková.
      Ako dodala, do súťaže sa zapojilo 41 autorov zo Slovenska. Prihlásené autorské texty hodnotila odborná porota, ktorej predsedal Július Lomenčík, s členmi Marcelom Pálešom a Dušanom Jarinom.
      Mladá slovenská poviedka patrí k vrcholným súťažiam v oblasti literárnej tvorby detí, mládeže a dospelých na Slovensku. Jej poslaním je prezentácia a tvorivá konfrontácia tvorby literárnych talentov.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články