20.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Nacúval do policajného auta, museli použiť služobnú zbraň

Policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru v Mojmírovciach pri plnení svojich úloh spozorovala v obci Poľný Kesov biely Seat. Policajti auto poznali a keďže mali podozrenie, že ho šoféruje vodič, ktorý nikdy nemal vodičské oprávnenie, rozhodli sa ho skontrolovať.

Nacúval do policajného auta, museli použiť služobnú zbraň

Auto zastavovali predpísaným spôsobom svetelným znamením STOP. Vodič však nereagoval a začal unikať. Odbočil do slepej ulice a keď zbadal, že ďalej sa v jazde pokračovať nedá a policajné auto je za ním, začal cúvať. Na služobnom vozidle v tom momente už boli otvorené oboje predné dvere a tlačené auto tak zranilo oboch policajtov. Tí však mali situáciu naďalej pod kontrolou a cúvajúce auto sa snažili zastaviť. Vodič zastavil, až keď bolo služobné vozidlo len pár milimetrov od plynovej prípojky miestnej bytovky.

Vodič na výzvy polície nereagoval ani na výzvu, že ak neupustí od svojho konania bude použitá zbraň. Po viacerých výzvach bol použitý varovný výstrel do vzduchu a keď sa vodič snažil z miesta ujsť bol zasiahnutý výstrelom do nohy. Aj potom však kládol neustály aktívny odpor. Po zákroku boli podozrivý, aj obaja zasahujúci policajti prevezení do nemocnice na ošetrenie.

Polícia okolnosti tohto prípadu vyšetruje ako zločin útoku na verejného činiteľa.

Zdroj: FB Polícia Nitrianskeho kraja

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články