19.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

Na západe Slovenska sa môže teplota vyšplhať na 35 stupňov Celzia

Na väčšine územia Slovenska treba v pondelok popoludní počítať s vysokými teplotami. Na západe môže teplota dosiahnuť miestami 35 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský meteorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého a druhého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Výstrahy druhého stupňa platia pre celý Bratislavský kraj, okresy Dunajská Streda, Galanta, Senica a Skalica v Trnavskom kraji a okresy Komárno, Nové Zámky a Šaľa v Nitrianskom kraji. Teplota vzduchu sa tam môže vyšplhať na 35 stupňov Celzia.

Výstrahy prvého stupňa platia pre takmer celý Banskobystrický kraj, viaceré okresy Trenčianskeho a Košického kraja a niektoré okresy Trnavského a Nitrianskeho kraja. Miestami môže teplota vystúpiť na 33 až 34 stupňov Celzia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Pravdepodobnosť
poškodenia zdravia nadmerným zaťažením organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ podotýkajú meteorológovia.

Výstrahy platia predbežne od 13.00 do 17.00 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x