22.6 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Na väčšine územia SR platia výstrahy pred dažďom alebo búrkami

Na väčšine územia platia na štvrtkový večer a noc výstrahy pred dažďom alebo búrkami. Pre stred a časť severného Slovenska vydali meteorológovia výstrahy druhého stupňa. Na svojej stránke o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).
      Výstrahy druhého stupňa pred dažďom vydal SHMÚ pre Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj. Varovania platia až do piatka (6. 8.) do skorých ranných hodín. SHMÚ očakáva výskyt intenzívneho dažďa s úhrnom zrážok 20 až 60 milimetrov. „Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti nadpriemerné a pravdepodobnosť spôsobenia škôd je vysoká,“ upozornil SHMÚ. Výstraha prvého stupňa pred dažďom platí pre Nitriansky a Trnavský kraj, kde meteorológovia miestami očakávajú dážď s úhrnom zrážok 20 až 50 milimetrov.
      Počas štvrtkovej noci platí aj varovanie prvého stupňa pred búrkami, a to pre Trenčiansky a Prešovský kraj. Búrky môžu byť aj s krúpami a tiež môžu byť spojené s krátkodobými, ale intenzívnymi lejakmi. Rýchlosť vetra môže podľa SHMÚ dosiahnuť 65 až 85 kilometrov za hodinu. „Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov,“ dodal SHMÚ.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články