21.1 C
Nitra
štvrtok, 20 júna, 2024

Na Tatranskom galavečere odovzdali ocenenia osobnostiam aj organizáciám

Vysoké Tatry (TASR) – Významné osobnosti Vysokých Tatier si v nedeľu prevzali výročné ceny mesta. Počas jubilejného 15. ročníka Tatranského galavečera odovzdávali aj ocenenia Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského samosprávneho kraja.
      Ako pre TASR povedal vedúci oddelenia kultúry a športu mesta Vysoké Tatry Ján Bendík, spomedzi 13 nominovaných získal výročnú cenu mesta Vysoké Tatry Jakub Rusnák za projekt Návštevný poriadok TANAP-u virtuálne. Na webovej stránke www.neporiadok.sk sprehľadňuje možnosti pohybu pre turistov vo Vysokých Tatrách. Spolu s manželkou Lenkou Rusnákovou zároveň vytvoril víťazný návrh na exteriérový polep piatich nových zubačiek.
      Cenu za celoživotné dielo získala tatranská diabetologička Ilza Schwartzová, ktorá sa svojej profesii venuje aj vo veku 80 rokov.  Cenu za celoživotné dielo in memoriam udelili etnografovi Jánovi Olejníkovi. Jeho meno je späté najmä s tradičnou kultúrou, bol tiež pri vzniku väčšiny folklórnych kolektívov v podtatranskej oblasti. Známy bol aj svojou publikačnou činnosťou. V tomto roku by sa dožil 100. narodenín.
      Tatranský galavečer sa koná každoročne 15. marca v rámci Dní mesta, v súvislosti s pandémiou ho v tomto roku zorganizovali pri príležitosti otvorenia sezóny. „Napriek tomu, že mesto Vysoké Tatry nemá ani 80 rokov, má svoju históriu a špecifiká ako možno žiadne iné. Žije a pôsobí tu veľa významných ľudí, ktorí pracujú nad rámec svojho zamestnania. Vysokým Tatrám dávajú srdce a zanechávajú za sebou nejaké dielo. Takýmto spôsobom chceme ich činnosť pripomínať a tiež ich dávať za vzor pre ďalších nasledovníkov,“ povedal Bendík.
      Tento rok bol galavečer doplnený aj o odovzdávanie ďalších cien. Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vyhlásila víťazov siedmeho ročníka ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského samosprávneho kraja ešte vo februári, ocenenia za rok 2020 odovzdali v nedeľu.
      Ako za KOCR informoval František Baláž, víťazom kategórie Celoživotný prínos v oblasti cestovného ruchu sa stal značkár turistických chodníkov Ernest Rusnák. Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu v kategórii AntiCovid  získali Oblastná organizácia cestovného ruchu Šariš – Bardejov, oddelenie kultúry a športu mesta Vysoké Tatry – tím vedený Jánom Bendíkom a Vihorlatská hvezdáreň v Humennom.

Foto: teraz.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články