9.2 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Na Slovensku je takmer 1,4 milióna otcov

Na Slovensku je takmer 1,4 milióna otcov. Štatistiky zo Štatistického úradu (ŠÚ) SR ukazujú, že najčastejšie otcovia majú dve deti, čo je trend, ktorý sa už udržiava niekoľko rokov. TASR o tom informovala hovorkyňa pre SODB 2021 Jasmína Stauder pri príležitosti nedeľňajšieho Dňa otcov.

„Takmer 30 percent mužov vo veku 15 a viac rokov s trvalým pobytom na území Slovenska sa stalo otcami práve dvoch živonarodených detí,“ uviedla hovorkyňa. Druhým najrozšírenejším modelom je jednodetná rodina, zahŕňa viac ako 15 percent v tejto vekovej kategórii.

Otcovia s piatimi alebo viacerými deťmi tvoria 2,2 percenta zo všetkých mužov vo veku 15 a viac rokov. Najväčšie zastúpenie majú v Prešovskom kraji. „Naopak, najnižší podiel 0,84 percenta zo všetkých mužov vo veku 15 a viac rokov dosahujú päť- alebo viacnásobní otcovia v Bratislavskom kraji,“ informovala Stauder.

Najvyšší podiel mužov vo veku 15 a viac rokov, ktorí sa za svoj život stali aspoň raz otcami živonarodeného dieťaťa je v Trnavskom kraji. „Tvoria 63,9 percenta z celkového počtu mužov Trnavského kraja v tomto veku,“ uviedla hovorkyňa. Naopak, Žilinský kraj má najnižší podiel otcov.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x