15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Na podujatí Rajecká Anča bude premávať historický motorový vlak

Na trati Žilina – Rajec bude premávať počas podujatia Rajecká Anča v sobotu (14. 8.) a v nedeľu (15. 8.) historický motorový vlak. Podľa hovorkyne Považského múzea (PM) v Žiline Magdalény Lackovej si cestujúci kúpia lístky priamo vo vlaku.
      „Počas jazdy sú povinní mať rúško a dodržiavať aktuálne platné opatrenia súvisiace so zamedzením šíreniu ochorenia COVID-19. Atmosféru spríjemnia zamestnanci múzea v dobových kostýmoch a o dobrú náladu sa postará skupina Dlhopoľskí heligonkári,“ doplnila Lacková.
      Súčasťou podujatia je zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. „Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20 percent. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Lákadlom sú určite aj zaujímavé exponáty, ako secesný pohrebný koč alebo model miniautomobilu Súľov,“ doplnil historik dopravy Peter Šimko.
      Podujatie organizuje Považské múzeum a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.

Zdroj: TASR

Foto: rajec.info

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články