17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Na Orave si zmerajú sily s vlakom tri pelotóny cyklistov

Na Orave si v sobotu (24. 6.) zmerajú sily s vlakom tri pelotóny cyklistov. Dva sú určené pre verejnosť a jeden pelotón budú tvoriť pozvaní hostia. Z Kraľovian do Trstenej vyrazia podľa vlakového grafikonu o 8.28 h, 10.28 h a 12.28 h. TASR o tom za organizátorov informovala Eva Fačková.

Podujatie Faster than a Train vzbudilo podľa organizátorov silný ohlas verejnosti už počas nultého ročníka, keď boli miesta v pelotóne určené len pre pozvaných hostí. „Ľudia sa chceli zapojiť do pelotónu, preto sme sa rozhodli otvoriť podujatie pre verejnosť,“ doplnil jeden z organizátorov Juraj Fačko.

Pelotóny aj na základe minuloročnej spätnej väzby odlíšia približnou priemernou rýchlosťou. „Prvý pôjde rýchlosťou 33 kilometrov za hodinu (km/h). Druhý si bude udržiavať rýchlosť 36 km/h. Pelotón známych osobností vyrazí z Kraľovian o 12.28 h. Budú v ňom napríklad bývalí profesionálni cyklisti Peter a Martin Velitsovci, bývalý hokejový brankár Ján Laco či moderátor Gregor Mareš. Pozvanie prijal aj bývalý ukrajinský profesionálny cyklista Yaroslav Popovych, ktorý sa v roku 2007 umiestnil v prvej desiatke na Tour de France,“ priblížil spoluorganizátor Matúš Kvas.

Pre návštevníkov podujatia v Trstenej bude od 10.00 do 17.00 h pripravený interaktívny program a súťaže. „Po príchode posledného pelotónu sa budú môcť porozprávať a stretnúť s osobnosťami. Ak sa im nechce ísť do Trstenej, môžu povzbudiť jazdcov popri ceste. Minulý rok mali z týchto momentov najsilnejšie dojmy,“ dodali organizátori.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x