25.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Na Kunovskej priehrade pribudnú nové atrakcie

Senica (TASR) – V rekreačnej oblasti mesta Senica na Kunovskej priehrade pribudne športovo-zábavná atrakcia, ktorou je lanové centrum s mraveniskom. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
      Lanové centrum sa bude nachádzať hneď na začiatku rekreačnej zóny. Športová atrakcia bude inštalovaná pomedzi existujúce stromy, ktoré budú doplnené o stĺpy z agátovej guľatiny. K stromom budú neinvazívnou metódou ukotvené drevené prvky a lanové prekážky pomocou drevených kolíkov a lanového ukotvenia.
      Pri nízkom lanovom centre nie je potrebná dopadová plocha, keďže nohy lezcov sú vo výške približne 60 centimetrov. Nie je potrebný ani istiaci systém a obslužný personál. „Postupne sa snažíme zvyšovať atraktivitu tejto prímestskej rekreačnej oblasti. Počítame s tým, že atrakcie budú môcť návštevníci využívať už túto letnú turistickú sezónu. Kunovská priehrada je vyhľadávanou lokalitou, a preto do jej vybavenosti rok čo rok investujeme, aby sme umožnili jej rozvoj a podporili turizmus,“ uviedol primátor mesta Martin Džačovský.
      Nové atrakcie sa zrealizujú z rozpočtu Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, do ktorej senická samospráva pravidelne prispieva dobrovoľným členským príspevkom. Cena za dodanie a inštaláciu atrakcií predstavuje 29.037,52 eura a dodávateľskou firmou je spoločnosť Unipark. „Organizácia minulý rok prispela k rozvoju priehrady zakúpením kajakov, paddleboardov a šliapadiel. Teší ma, že mesto postupuje systematicky a spoločnými silami môžeme rozšíriť možnosti pre aktivity návštevníkov rekreačnej oblasti aj v roku 2021,“ informoval výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj.
      Nízke lanové centrum s takmer 50-metrovou sústavou lanových prekážok bude fungovať ako prekážková dráha s náučným charakterom. Stavba bude nadväzovať na existujúci náučný chodník v tejto časti areálu Kunovskej priehrady. Lanové centrum bude dopĺňať mravenisko s priemerom 13 metrov, s preliezacím tunelom a veľkými drevenými maketami mravcov. „Podobná atrakcia nie je široko-ďaleko. Je dobré, ak región vie ponúknuť rôznorodé zážitky či atrakcie aj pre rôzne vekové kategórie. Tým je vyššia šanca, že turista v oblasti zostane dlhšie a ubytuje sa aspoň na jednu noc,“ doplnil Lidaj.

Foto: FB Senica

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články