16.1 C
Nitra
piatok, 24 mája, 2024

Na Klokočine v Nitre má vyrásť nový bytový dom. Názory naň opäť rozdelili ľudí v meste pod Zoborom

Slovákov síce pribúda pomaly, napriek tomu každý by chcel mať svoj útulný domov. Niekomu postačuje byt, iný je spokojný s menším domom, niekto by najradšej býval v paláci. Záleží iba na tom, ako sa kto cíti finančne. Je preto logické, že ľudské obydlia sa budú stavať všade tam, kde sa len dá.

Bytový dom sa plánuje postaviť aj v Nitre, na Jurkovičovej ulici, lenže už v počiatku naráža na určitých odpor. Proti nemu sú tí, ktorí už svoj bytík majú a chceli by mať okolo seba aj nejaký komfort. Postaviť sa proti nemu rozhodol aj Juraj Candrák, ktorý sa v statuse pýta Nitranov, či sa už spisuje petícia proti plánovanej bytovke na Jurkovičovej ulici. Okolo výstavby novej bytovky sa rozpútala celkom široká diskusia, pričom jednotný názor na ňu nie je. Niektorí chápu, že ľudia chcú bývať, navyše v meste je takáto stavba prirodzená, iní sú proti, lebo tých panelákov je už priveľa na to, že ľudia s autami nemajú kde parkovať. Tak či onak, zelenú dostal aj v územnom rozhodnutí od Mesta Nitra.

Na Klokočine v Nitre má vyrásť nový bytový dom. Názory naň opäť rozdelili ľudí v meste pod Zoborom
Plánovaná výstavba bytového domu na Jurkovičovej ulici v Nitre poriadne rozvírila hladinu diskutujúcich ľudí. Zdroj: FB / Byty Jurkovičova – Nitra

Stavba dosť negatívne ovplyvní kvalitu života

„Zdravím, chcem sa spýtať, či existuje PETÍCIA proti plánovanej výstavbe na Jurkovičovej ulici a či vôbec bol o tom niekto informovaný napr. z Jurkovičova 16 – 24, kde im táto stavba dosť negatívne ovplyvní ich kvalitu života, t.j. prídu o zeleň, výhľad, priestor a parkovacie miesta. Pozemky stále nepatria investorovi, byty sú už ale napriek tomu v ponuke…,“ napísal v krátkom statuse Juraj Candrák, ktorý priložil aj link na FB s názvom Byty Jurkovičova – Nitra – https://www.facebook.com/profile.php?id=100092182802075.

Na Klokočine v Nitre má vyrásť nový bytový dom. Názory naň opäť rozdelili ľudí v meste pod Zoborom
Zdroj: FB / Juraj Candrák

A čo sa píše v Candrákom spomínanom statuse? „Vitajte v našom novom bytovom dome na Jurkovičovej ulici v Nitre! Ponúkame Vám 48 moderných bytov (1 a 2 izbové) s plochou až do 64 m2, ktoré sú ideálne pre mladé rodiny, jednotlivcov alebo páry. Okrem kvalitného a nového bývania, Vám naša lokalita ponúka aj mnoho výhod. Nachádzame sa totiž v oblasti s veľmi dobrým občianskym vybavením, kde máte na dosah všetko, čo potrebujete pre pohodlný a aktívny život,“ uvádza sa v úvode statusu.

Na Klokočine v Nitre má vyrásť nový bytový dom. Názory naň opäť rozdelili ľudí v meste pod Zoborom
Zdroj: Mesto Nitra – Územné rozhodnutie.
Na Klokočine v Nitre má vyrásť nový bytový dom. Názory naň opäť rozdelili ľudí v meste pod Zoborom
Zdroj: Mesto Nitra – Územné rozhodnutie.

Adresa patrí k najvyhľadávanejším v Nitre

A aby bolo každému jasné, čo všetko tam v okolí noví nájomníci nájdu, tak je tam Základná škola Benkova, Krajská knižnica, Reštaurácia Sandokan, Kellis Bike centrum, Materská škola Alexyho, Zdravotné stredisko, Rehabilitačné zariadenie, Farský kostol Gorazda, Tatra banka, pošta, OC Billa, Family centrum, Fitpark, Cyklochodník Borina a tiež OC Kaufland. Je tam i výborné napojenie na mestskú verejnú dopravu. „Skrátka, najlepšia poloha na sídlisku Klokočina v Nitre.“

Na Klokočine v Nitre má vyrásť nový bytový dom. Názory naň opäť rozdelili ľudí v meste pod Zoborom
Parcela na bytovku. Zdroj: FB / Byty Jurkovičova – Nitra

Okolie bytového domu je tiež plné zelene, čo Vám umožní relaxovať a oddýchnuť si od mestského ruchu. Naša adresa je skutočne výnimočná a patrí k najvyhľadávanejším v Nitre. Dobrá dostupnosť do centra mesta a okolia je samozrejmosťou. Využite príležitosť a staňte sa súčasťou tejto novej, príjemnej a moderné stavby – bytového domu na Jurkovičovej ulici. Fakt dobrá adresa Klokočina. Kontaktujte nás ešte dnes a dozviete sa viac! predaj@kami-profit.sk,“ píše sa na záver statusu.

Byty sú určené ľuďom preferujúcim mestský životný štýl

Podľa týchto informácií bytový dom Jurkovičová ponúka veľmi príjemné moderné bývanie v Nitre. „Nové byty na predaj sú určené ľuďom, ktorí preferujú mestský životný štýl a chcú mať všetko na dosah. Ide o výstavbu 48 bytových jednotiek v samostatne stojacom sedem podlažnom bytovom dome, pričom jedno podlažie bude podzemné. K bytom bude vyriešené aj komfortné parkovanie na parkovacích státiach buď v podzemných garážach alebo vonkajšie parkovacie státie,“ dozvie sa potenciálny záujemca o byt. 

„Nové bývanie spríjemní aj detské ihrisko. V bytovom dome bude 24 dvojizbových bytov a 24 jednoizbových bytov, v podzemnej garáží parkovacie státie, ku každému bytu sa bude na poschodí nachádzať kobka, ktorá už je pridelená,“ informujú kúpychtivých ľudí, pričom v linku je aj presný cenník bytov na všetkých siedmych podlažiach. A aby toho nebolo málo, tak záujemca sa ešte dozvie, že bytový dom bude stáť v zastavanej oblasti mesta Nitra na Klokočine, pričom lokalita spĺňa všetky atribúty pre aktívnych mestských ľudí – oddych v blízkej prírode, cyklistický chodník a nákupné centrá, služby, bohatá občianska vybavenosť, výborný prístup aj na diaľnicu.

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x