14.1 C
Nitra
nedeľa, 26 mája, 2024

MUDr. Peter Visolajský: Čakal by som, že na motiváciu k očkovaniu najprv využijeme všetky možnosti, a až niekde na konci bude lotéria

Nitriansky pediater MUDr. Peter Visolajský na sociálnej sieti okomentoval situáciu, v ktorej sa ocitli očkovaní aj neočkovaní. Ako napísal, Slovensko má žalostne málo očkovaných ľudí a z čistého zúfalstva tu vymýšľajú, ako ľudí k očkovaniu motivovať. Dobrou motiváciou by, podľa neho, mohlo byť aj to, že očkované dieťa nepôjde do karantény, čo však takto fungovať nebude. Prečítajte si jeho komentár sami.

Slovensko má málo, žalostne málo ľudí zaočkovaných – chránených vakcínou. Z čistého zúfalstva tu vymýšľajú ako ľudí motivovať k očkovaniu. Toto zúfalstvo dospelo až k lotérii.

Slovensko je krajinou, ktorá mala najdlhšie zatvorené školy, ale debatovali sme o fitneskách, ekonomike a predseda druhej najsilnejšej koaličnej strany sa pýtal na dôkazy, prečo mali byť reštaurácie zatvorené.

Čakal by som, že na motiváciu k očkovaniu najprv využijeme všetky možnosti, ktoré ľudia po očkovaní očakávajú. A až niekde na konci bude lotéria.

Motivácia je napríklad, že moje očkované dieťa už nebude znovu sedieť doma, lebo jeho spolužiak bol pozitívne testovaný. (keďže očkovaného už COVID neohrozuje). Ale dnes na tlačovke ministerstva školstva so zástupkyňou „epidkonzília“ sa oznámi celému Slovensku, že napriek tomu, že niektorí rodičia dali svoje deti zaočkovať, nemajú istotu, že pri výskyte pozitívneho spolužiaka v triede, nepôjdu aj ich očkované deti do karantény.(pri výskyte pozitívneho žiaka ide celá trieda do karantény, ak škola vie a chce, MÔŽE=nemusí, zabezpečiť výuku detí chránených vakcínou.

Ak dostali školy túto informáciu 17. augusta, stihnú sa pripraviť ? Ako predpokladáte, že bude asi fungovať vaša škola? Veľa očkovaných, aj tie deti, čo ste COVID prekonali budete teda na Slovensku zase sedieť doma a počúvať dospelých ako je vzdelanie detí na Slovensku prvoradé a ako sa treba riadiť vedeckými poznatkami.

MUDr. Peter Visolajský: Čakal by som, že na motiváciu k očkovaniu najprv využijeme všetky možnosti, a až niekde na konci bude lotéria

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články