9.1 C
Nitra
nedeľa, 3 marca, 2024

Modrý Kameň: Veľká noc na hrade s prehliadkami výstav a výrobou kraslíc a korbáčov

Veľkú noc na hrade Modrý Kameň pripravili na nasledujúce dni zamestnanci tamojšieho Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Počas prehliadky stálych expozícií sa návštevníci dozvedia viac nielen o hračkách a bábkovom divadle, ale aj o histórii, tradíciách a symboloch Veľkej noci.

Ako informuje múzeum, otvorená bude aj aktuálna výstava Umelecké remeslo od praveku po súčasnosť, ktorá prostredníctvom zbroje, zbraní a šperkov približuje umelecké remeslá minulosti od doby bronzovej až po stredovek.

„Zároveň predstaví schopnosti a remeselné zručnosti študentov umeleckých študijných odborov zo Súkromnej školy umeleckého priemyslu v Hodruši-Hámroch, ktorí dokážu na základe autentických archeologických nálezov vyrobiť originálne repliky predmetov používaných v minulosti,“ približuje múzeum. V jarnej tvorivej dielni sa návštevníci naučia upliesť si korbáč aj vyzdobiť kraslicu rôznymi technikami. Pre detských návštevníkov a ich rodičov bude v areáli hradu pripravená jarná pátračka. Obľúbené podujatie spestrí remeselný jarmok.

Múzeum bude otvorené počas veľkonočných sviatkov od piatka 7. apríla do pondelka 10. apríla v čase od 9.00 h do 17.00 h s posledným vstupom o 16.00 h.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x