7.1 C
Nitra
pondelok, 19 februára, 2024

Mládežnícky hokej v Banskej Bystrici je v kritickej situácii, tvrdí Michal Handzuš

Mládežnícky hokej v Banskej Bystrici je pre zmeny v spôsobe financovania mestského zimného štadióna v kritickej situácii. Novinárom to na utorkovom brífingu v Banskej Bystrici povedal predseda klubu Barani Michal Handzuš.

Pripomenul, že samospráva ich žiada financovať prevádzku zimného štadióna sumou 160.000 eur ročne. Dodal, že tento rok však vyčlenila Banská Bystrica na prevádzku zimného štadióna 1.300.000 eur. Podľa jeho slov je to historicky najvyššia suma v meste. „Problémom však je, že ani za takúto sumu nedokáže zabezpečiť, aby mohli deti na zimnom štadióne trénovať,“ zdôraznil.

Odvrátili sme totálny kolaps FC Nitra a zachránili aj mládež. Práce je však ešte veľa

Konštatoval, že je absurdné, aby rodičia a mládež doplácali za niečo, na čo sú vyčlenené peniaze z verejných zdrojov. „Sme verejno-prospešný subjekt, ktorý využíva tento štadión. Keď je naň vyčlenený vyše jeden milión eur, nerozumieme, prečo máme ešte doplácať,“ podotkol Handzuš s tým, že táto situácia nie je podľa neho pre energetickú krízu. „Banská Bystrica má ceny energií ako minulý rok, za veľmi zvýhodnenú cenu,“ uviedol.

Poznamenal, že ak bude musieť klub doplatiť 160.000 eur, rozpadne sa jeho členská základňa. „Nenechajme to tak, aby deti museli končiť pre vysoké poplatky,“ vyhlásil. Uzavrel, že situácia sa týka približne 400 detí. Na financovaní časti prevádzky zimného štadióna v meste sa bude od polovice aktuálnej sezóny podieľať napríklad aj HC’05 Banská Bystrica. „S hokejovým klubom sme podpísali dodatok na rok 2023, čo znamená, že bude financovať svoju prevádzku vo výške približne 150.000 eur ročne. Je to jediná cesta, ako zabezpečiť fungovanie zimného štadiónu aj naďalej,“ ukončil primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x