15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

MK SR: Zverejnilo výzvu na predkladanie nominácií na Cenu ministerky kultúry

Ministerstvo kultúry (MK) SR vyhlásilo výzvu na predkladanie návrhov na laureátov Ceny ministerky kultúry SR za rok 2021. Ocenenie udelia za výnimočný prínos v oblasti umenia, za výnimočný prínos inštitúcií v oblasti kultúrneho dedičstva alebo kultúrno-osvetovej činnosti a za dlhodobý alebo celoživotný prínos v oblasti kultúry.

Písomné návrhy kandidátov v prípade nominácií za oblasť kultúrneho dedičstva alebo kultúrno-osvetovej činnosti možno predložiť do 28. februára, v prípade kategórií za výnimočný prínos v oblasti umenia a dlhodobý alebo celoživotný prínos v oblasti kultúry do 20. marca,“ informoval rezort kultúry.
      Nominácie v jednotlivých kategóriách posúdi odborná porota, odovzdávanie cien sa uskutoční na prelome leta a jesene.

Ocenenie, ktorého držiteľom môžu byť jednotlivci i kultúrne inštitúcie, je prejavom ohodnotenia výnimočných umeleckých, tvorivých a interpretačných počinov, múzejných, galerijných, knižničných, kultúrno-osvetových a audiovizuálnych aktivít za predchádzajúci kalendárny rok alebo za dlhodobý alebo celoživotný prínos v jednotlivých oblastiach kultúry.

Za rok 2020 sa laureátmi ocenenia stali Ľubica Čekovská, Sláva Daubnerová, Vladimír Predmerský, Dušan Mitana (in memoriam), Jana Bahurinská, Edita Gruberová, Stredoslovenská galéria, Hornozemplínske osvetové stredisko a Krajská knižnica v Žiline.

Zdroj: TASR

Foto: regiony.zoznam.sk

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články