23.1 C
Nitra
piatok, 12 apríla, 2024

Miro KARHAN: Do FC Nitra ma prilákal Igor Demo

Jozef Uhlárik

Futbalový klub FC Nitra sa síce zmieta v problémoch, pre ktoré bol preradený až do III. ligy, zato jeho mládež by trpieť nemala. Svedčí o tom aj skutočnosť, že jeho starší dorast povedie z pozície trénera Miroslav Karhan.

Miro KARHAN: Do FC Nitra ma prilákal Igor Demo
Miroslav Karhan odohral v reprezentačnom drese 107 zápasov a streli1 17 gólov. Zdroj: facebook.com

Meno Miro Karhan netreba slovenskému futbalovému fanúšikovi zrejme vôbec predstavovať. Tento srdcom Trnavčan odohral za slovenskú reprezentáciu 107 zápasov a dal v nich 17 gólov. Takmer 190 cm vysoký stredopoliar hrával okrem Spartaku Trnava aj v španielskom Reale Betis Sevilla, tureckom Besiktasi Istanbul a v nemeckých kluboch VfL Wolsburg a FSV Mainz 05. Futbalovú päť zakončil opäť v Trnave, za ktorú odohral 164 zápasov a strelil 32 gólov.

Miro KARHAN: Do FC Nitra ma prilákal Igor Demo
V drese slávneho tureckého Besiktasu Istanbul odohral Miro Karhan 25 zápasov a strelil 4. góly. Zdroj: pinterest.com

Z Trnavy ponuku nedostal, preto napokon kývol Nitre

Futbalová mládež pod Zoborom sa preto môže tešiť, že funkcionárom z FC Nitra sa podarilo medzi svojich trénerov dotiahnuť aj takúto skutočnú osobnosť. Z Trnavy odchádzal Karhan už ako nie práve najlepšie. „Vtedy sa riešili iné problémy ako futbal. Paradoxom ale bolo, že tí, ktorí ma lanárili aby som zostal ako tréner ma potom vyhadzovali,“ priznal Miro veci okolo jeho pôsobenia na lavičke jeho milovaného Spartaka. Miro naposledy viedol druholigové KFC Komárno, odkiaľ ale po nepresvedčivých výsledkoch mužstva musel na jeseň minulého roku odísť. Chuť do trénerskej práce teda teraz bude naberať pri staršom prvoligovom doraste FC Nitra.

Čo ho ale do rozličnými kauzami a problémami zmietaného klubu prilákalo? „Nemám problém trénovať ani túto vekovú kategóriu, pretože aj takýmto chlapcom má čo dať a ponúknuť. Som toho názoru, že bývalí kvalitní hráči, ktorí majú záujem trénovať, by mohli začínať aj v tejto vekovej kategórii a odovzdávať im svoje skúsenosti a vedomosti“ povedal Miro na margo svojho príchodu pod Zobor, ktorý prišiel po polročnom „ničnerobení“. Z Trnavy totiž žiadnu ponuku nedostal. Jeho príchod do Nitry „spískal“ Igor Demo. „Mal som síce aj inú ponuku, no napokon som sa rozhodol pre Nitru aj preto, že ma sem lákal práve Igor,“ priznal Karhan.

Miro KARHAN: Do FC Nitra ma prilákal Igor Demo
Spartak Trnava bol a zostal pre Mira Karhana srdcovou záležitosťou. Odohral zaň 164 zápasov a strelil 32 gólov. Ako trénerovi mu tam však ruže nekvitli. Zdroj: facebook.com

Tréningové zázemie pre mládež v FC Nitra nie je až také zlé

FC Nitra však v súčasnosti neprežíva práve najlepšie obdobie a problémov, aj na pozícii majiteľov klubu či finančných má viac ako dosť. Prečo sa teda naša futbalová legenda rozhodla kývnuť práve na jej ponuku? „Vnímam to tak, že v klube sú teraz dve sekcie, jedna je mládežnícka a jedna pre dospelých. Myslím si, že tá mládežnícka by mala fungovať bez problémov a to ostatné, nuž uvidíme,“ neskrýval Miro isté napätie. Pri doraste v FC Nitra je Karhan vyše mesiaca. Aké mužstvo tu našiel a aké ciele si s ním dáva? „Niektorí chlapci síce odišli, pretože situáciu v klube vnímali negatívne. Určite že to teraz nie je jednoduché, ale s tým už nič nenarobím. Nad tabuľkovými cieľmi s chlapcami vôbec nerozmýšľam. Spokojný bude, keď sa výkonnostne posunú hore,“ hovorí skúsený futbalista, ktorý chytá ďalší dych na trénerskej lavičke.

Miro KARHAN: Do FC Nitra ma prilákal Igor Demo
Miroslav Karhan odohral v reprezentačnom drese 107 zápasov a streli1 17 gólov. Zdroj: facebook.com

A aké našiel trénerské a mládežnícke zázemie v krízou zmietajúcom sa FC Nitra? „Myslím si, že to zázemie nie je až také najhoršie. Privítal by som viac tréningových plôch, ale s tým sa na Slovensku borí asi väčšina klubov. Inak to zázemie nie je naozaj až také zlé a podmienky na futbalový rast chlapcov sú celkom fajn.“ Futbalová FC Nitra teda chytila na trénerský post pre svojich mládežníkov poriadneho kapra. Až nová sezóna ukáže, či v tejto vode bude kapor Miro Karhan spokojný, alebo bude „zdochýňať“ ako v ostatných mesiacoch samotný, finančne podvyživený, klub.

Miro KARHAN: Do FC Nitra ma prilákal Igor Demo

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články