20.4 C
Nitra
utorok, 6 júna, 2023

Minister Roman Mikulec rešpektuje rozhodnutie GP, naďalej dôveruje Š. Hamranovi

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO) rešpektuje rozhodnutie generálnej prokuratúry (GP) vo vzťahu k štyrom vyšetrovateľom NAKA. „Vychádza pritom z medializovaných informácií, keďže doposiaľ úplný a oficiálny text uznesenia nevidel,“ oznámila hovorkyňa rezortu Barbara Túrosová. Upozornila, že vyšetrovanie naďalej pokračuje.

„Minister vnútra plne dôveruje dočasne poverenému prezidentovi Policajného zboru Štefanovi Hamranovi a jeho personálnym rozhodnutiam,“ dodala Túrosová.
      Na postavenie vyšetrovateľov mimo službu vyzval ministra líder opozičného Smeru-SD Robert Fico. Za dôvod považuje fakt, že vyšetrovatelia čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Kritizuje tiež, že boli postavení na vyššie pozície.

GP SR zrušila vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Č. a Pavlovi Ď. obvinenie v dvoch skutkoch. Kvarteto vyšetrovateľov NAKA a bývalý dočasne poverený šéf Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Peter Sch. naďalej čelia obvineniu zo zneužitia právomoci verejného činiteľa.
      Jeden z vyšetrovateľov Ján Č. sa stal po nástupe Hamrana zástupcom riaditeľa NAKA Bratislava. Peter J. je zástupcom riaditeľa odboru na NAKA západ.
      Hamran oznámil, že dôvod na prehodnotenie svojich personálnych krokov nevidí. Vyšetrovatelia majú naďalej jeho dôveru.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články