14.8 C
Nitra
utorok, 25 júna, 2024

Minister Lengvarský fatálne zlyhal, ozval sa Raši

Minister Lengvarský opäť nepredložil vláde materiál, ako plánuje investovať miliardu eur z plánu obnovy na výstavbu nových nemocníc.

„Lengvarský tak spolu s premiérom Hegerom vážne ohrozujú najväčšiu investíciu do slovenského zdravotníctva,“ upozornil dnes člen zdravotníckeho výboru NR SR a podpredseda strany HLAS Richard Raši. „Máme miliardu eur na nové nemocnice, ktoré musíme postaviť do roku 2026. Je polovica roka 2022 a stále nevieme, kde by mali stáť, nemáme vyriešené stavebné povolenia, územné rozhodnutia, dokonca ani projekty, ani verejné obstarávania. A vieme, že táto vládna koalícia už zákonom de facto zrušila viac ako 10 000 akútnych lôžok v desiatkach nemocníc, ktoré tiež nepoznáme, lebo to ľuďom povedia až po komunálnych voľbách,“ upozornil Raši.

Minister Lengvarský fatálne zlyhal, ozval sa Raši

Trestuhodným nekonaním, nerozhodnosťou a nekompetentnosťou ministra Lengvarského sa pre Slovensko rozplýva jedinečná šanca mať koncovú štátnu univerzitnú nemocnicu, pridáva sa aj podpredsedníčka strany HLAS Zuzana Dolinková.

„Mladým ľuďom zhasína svetlo na konci tunela mať príležitosť študovať v modernej slovenskej univerzitnej nemocnici a neodchádzať študovať za lepšími, nielen finančnými podmienkami a za prácou rovno do zahraničia,“ upozorňuje.

Podľa Dolinkovej je alibizmom a priznaním toho, že vláda nemá žiaden plán na výstavbu nemocníc aj Lengvarského návrh, ktorý má meniť stavebné zákony, aby sa nemocnice stihli postaviť. „Lengvarský mal mať dávno pripravený plán, projekty a konečne po polroku povedať verejnosti, ktoré nemocnice budeme z peňazí z Plánu obnovy stavať a ktoré rekonštruovať,“ upozorňuje strana HLAS a vyzýva ministra zdravotníctva na odchod z funkcie, lebo fatálne zlyhal.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články