15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Milan Sládek otvorí v Bratislave výstavu svojich obrazov i festival pantomímy

Svetoznámy mím Milan Sládek otvorí v Bratislave výstavu svojich výtvarných diel a festival komorných pantomimických predstavení. Podujatie pri príležitosti umelcových 85. narodenín sa uskutoční pod názvom Milan Sládek – Mím v Galérii Umelka v Bratislave od 18. apríla do 14. mája. TASR o tom informovala PR manažérka Zuzana Šebestová.

„Milan Sládek sa ako autor, mím a režisér predstaví počas piatich večerov v komorných predstaveniach z ostatných rokov, v rámci festivalu jedno predstavenie zahrajú aj jeho bývalí žiaci a nasledovníci, pripravená je aj hudobno-výtvarno-pohybová performancia či komentovaná prehliadka výstavy,“ dodala Šebestová k podujatiu, ktoré organizuje občianske združenie LECA a umelecká agentúra LECA production.

Výstava má byť prierezom Sládkovej tvorby v oblasti maľby a kresby. „Jej súčasťou bude i výstava vybraných masiek, kostýmov a bábok z inscenácií maestra Sládka,“ dodávajú organizátori. Vernisáž sa uskutoční v utorok 18. apríla o 18.00 h v Galérii Umelka. Okrem samotného Milana Sládka na nej vystúpi aj veľvyslankyňa Nemeckej spolkovej republiky Barbara Wolf, ktorá prevzala záštitu nad výstavou a predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba, ktorý prevzal záštitu nad festivalom pantomímy.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x