17.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Dcéra známeho kajúcnika sa vydala za kontroverzného Nitrana: Utajená svadba

Miroslava Slobodníková, dcéra azda najznámejšieho slovenského kajúcnika, bývalého vysokopostaveného policajného dôstojníka sa vydala! Populárna influencerka povedala svoje áno kontroverznému Nitranovi Martinovi Jurikovi, ktorého meno sa skloňovalo v kauze spájanej s resocializačným zariadením Čistý deň v Galante.

Dcéra známeho kajúcnika sa vydala za kontroverzného Nitrana: Utajená svadba
zdroj: Instagram

O svadbe informoval týždenník Plus 7 dní. Tá sa mala konať 27. mája v Bazilike svätého Emeráme na Nitrianskom hrade, a hoci sa termín svadby snažila nevesta utajiť, Plus 7 dní sa podarilo zaľúbenú dvojicu a ich najbližších pred kostolom nafotiť. Medzi hosťami nechýbal ani otec nevesty Bernard Slobodník, ktorého NAKA spolu s ďalšími exfunkcionármi zadržala na jeseň 2020 počas akcie Očistec. S políciou spolupracoval a k trestnej činnosti (najmä k braniu úplatkov) sa priznal.

Ako ďalej uvádza Plus 7 dní, Slobodníka NAKA obvinila aj v kauze Agentúra súvisiacou s korupčnou činnosťou v rámci organizovanej skupiny v Nitrianskom a Trnavskom kraji. Mali sa na nej podieľať aj významní funkcionári, napr. exriaditeľ nitrianskeho Inšpektorátu práce Róbert Bulla, exnámestník daňových kriminalistov Karol Cebo, niekdajší šéf pobočky daňových kriminalistov západ Martin Zmeko či podnikatelia, medzi ktorými figuroval aj majiteľ siete Hoffer. Práve z Juraja Vargu sa mal stať kľúčový svedok v spomínanej kauze, v jeho podniku sa konala aj svadobná hostina. Plus 7 dní dodáva, že nevesta mala rozlúčku so slobodou v hoteli Zlatý kľúčik, ktorý sa v minulosti spájal s podnikateľom Norbertom Bödörom. Aj ten čelí niekoľkým obvineniam a aktuálne stojí pred súdom v kauze Dobytkár.

Dcéra známeho kajúcnika sa vydala za kontroverzného Nitrana: Utajená svadba
Zdroj: Instagram

Zaujímavé je aj meno ženícha úspešnej influencerky. Je ním Martin Jurika, ktorého meno sa spája s resocializačným zariadením Čistý deň v Galante. Práve na Juriku upozornil v októbri 2020 portál Aktuality, ktorý zistil, že k tomuto mužovi ušli na jar 2017 dve zverenkyne zariadenia založeného Zuzanou Tománkovou, ktorá mala blízko k Marianovi Kočnerovi. Portál Aktuality upozornil, že muž s rovnakým menom bol v marci 2019 právoplatne odsúdený za trestný čin kupliarstva.

Podľa rozsudku sa Jurika podieľal na prostitúcii dvoch žien, čím sa obohatil o tisícky eur. Jednou z dievčat, ktoré klientom ponúkal, mala byť bývalá klientka Čistého dňa Simona. Okresný súd v Nitre Juriku za kupliarstvo odsúdil na pätnásť mesiacov nepodmienečne. Krajský súd mu však trest zmiernil len na peňažnú sankciu vo výške pätnásťtisíc eur, pretože Jurika sa ku skutku priznal a oľutoval ho.

(nn, zdroj: Plus 7 dní, krátené, celý článok si prečítajte tu.)

.

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x