26.1 C
Nitra
piatok, 21 júna, 2024

Mesto Nitra podporilo projekt „Virtuálne s BUDÚCNOSŤOU 2“

Mesto Nitra v tomto roku finančne podporilo projekt neziskovej organizácie BUDÚCNOSŤ, n.o. s názvom „Virtuálne s BUDÚCNOSŤOU 2“, ktorého cieľom bolo šírenie protidrogovej osvety masovokomunikačnými technológiami, otvorenie možnosti komunikovať prostredníctvom sociálnych sietí s potenciálnymi klientmi poradenského centra, primárna, sekundárna a terciárna prevencia závislostí detí a ich rodín.

Mesto Nitra podporilo projekt „Virtuálne s BUDÚCNOSŤOU 2“
Budúcnosť n.o. zdroj: fb

Nezisková organizácia BUDÚCNOSŤ v období od júla do októbra 2022 zrealizovala v priestoroch Centra poradensko-intervenčných služieb BUDÚCNOSŤ, n.o. spolu 3 diskusie s rôznymi odborníkmi na konkrétne témy, ktoré sa týkajú priamo závislosti a tiež tých, ktoré so závislosťou veľmi úzko súvisia, ako napr. násilie.

Diskusie boli priamo vysielané na facebookovej stránke organizácie, kde si ich mohla pozrieť a zároveň priamo cez chat na nereagovať aj širšia verejnosť. Videá boli pre divákov k dispozícii na facebookovej stránke organizácie aj po ich odvysielaní.

Online diskusie boli zamerané na tieto témy: „Stratégie zvládania násilia v párových vzťahoch“, „Šanca odsúdených závislých na nový život“ a „Význam prevencie závislostí u detí a mládeže“.

Projekt oslovil viaceré vekové kategórie divákov z laickej i odbornej verejnosti,  prispel k informovanosti verejnosti a spolupráci rôznych subjektov, ako aj k odtabuizovávaniu témy závislostí v komunite.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články