9.2 C
Nitra
utorok, 5 marca, 2024

Médiá: Televízie stavili počas Vianoc na osvedčené filmové klasiky, rozprávky i premiéry

Osvedčené filmové klasiky, rozprávky i premiéry nových diel pripravili pre divákov vo svojom vianočnom programe najsledovanejšie slovenské televízie. V skupine klasiky, rozprávok a premiér sa pohybujú aj osobné programové tipy lídrov televízií.

Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník pripomína, že Jednotka má v programe na prelome rokov štyri veľké slovenské premiéry. „Teším sa napríklad na vianočnú rozprávku Ako si nezobrať princeznú, ktorú odvysielame na Štedrý večer o 19.00 h,“ avizoval jednu z nich. Pripomenul aj to, že počas Vianoc odvysiela RTVS finálny diel série o Márii Terézii.

Rezník upozornil, že vianočný program RTVS je naplnený dokumentmi i hudobno-dramatickými programami, ktoré zvýrazňujú bohatstvo slovenských tradícií, či už ide o zvykoslovné programy z archívu Slovenskej televízie, alebo televízne klasiky vrátane legendárnych snímok, v ktorých účinkuje Jozef Kroner. „Bez týchto filmov, ako je Kubo či Rysavá jalovica, si ani neviem predstaviť Vianoce,“ priznal generálny riaditeľ RTVS. Do pozornosti dal aj štedrovečerné vysielanie na Trojke, v ktorom sa vo vianočnom špeciáli Vianoce, Vianoce už sú tu znova vrátia Zuzana Kronerová, František Kovár a Peter Nagy k najkrajším momentom Vianoc a ich rozprávanie bude doplnené vianočnými pesničkami.

Médiá: Televízie stavili počas Vianoc na osvedčené filmové klasiky, rozprávky i premiéry
Foto: Ilustračné NN

Televízia Markíza láka k obrazovkám počas vianočných sviatkov osvedčeným mixom vianočných rozprávok a rodinných filmov i premiér, ktoré spája tohtoročný slogan „Vianoce nás bavia“. Programová riaditeľka televízie Silvia Majeská pre TASR priznala, že z klasík na Vianoce to v jej rodine jednoznačne vyhráva Perinbaba, v programe je na Štedrý deň o 17.05 h. „O 18.45 h sme si pripravili príjemné vianočné prekvapenie pre všetkých fanúšikov seriálového hitu Oteckovia,“ upozornila Majeská, ktorá si nenechá ujsť ani ďalšie neodmysliteľné vianočné klasiky – Mrázika a Pelíšky. „A keďže mám tri malé deti, nenecháme si ujsť ani žiadne animované rozprávky v našom programe počas vianočných sviatkov, ako napríklad Snežná hliadka, Piadinôžka či Lovecká sezóna,“ dodala programová riaditeľka.
      Je presvedčená, že radosť urobia divákom aj vianočné filmové premiéry na Markíze. „Prvý sviatok vianočný o 20.30 h to bude rozprávkový príbeh Rozprávková cesta koníka Hrbáčika a na Druhý sviatok vianočný sme v rovnakom čase pripravili návrat fenoménu Pokémon v rodinnej komédii Pokémon: Detektív Pikachu,“ avizuje programové tipy.
      Televízia JOJ vo svojom štedrovečernom programe ponúka hrané i animované klasiky, ako Sám doma či Doba ľadová, ale aj spomienku na Tri oriešky pre popolušku a tiež akčný triler na večer – americký film Skala.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články