20.1 C
Nitra
sobota, 22 júna, 2024

Max Kasparů: Šum z pien

Zbierka vybratých básní a myšlienok českého diakona, pedagóga a lekára ma oslovila hneď na prvé čítanie. Osobne si na autorovi veľmi cením jeho rozprávačské umenie a jazyk, v ktorom azda najväčšou prednosťou je práve inteligentný a hlboký humor.

Max Kasparů: Šum z pien
Šum z pien

Vnímavý pozorovateľ ľudskej nátury, tak by sa dala jednoducho zhrnúť povaha autorovho písaného slova. Knižka sa skladá z viacerých častí – Pena z medziľudských vzťahov, Pena z duchovného života, Pena z psychológie, Pena z teológie, Pena z poézie, pričom posledná časť je ponechaná v materinskom jazyku autora, v češtine. Ponorte sa teda do čítania v pene. Verím, že niečo z tej peny na vás zostane. Možno jej vôňa ľudskosti.

Joyce Meyer: Drž si jazyk na uzde!

Max Kasparů: Šum z pien
Zaujímavé knižné tipy prináša Lucia Balagová. Čítajte sekciu Knihomoľ

„Ak počujeme hovoriť o vernosti vo vzťahoch, nemali by nám hneď zísť na um vzťahy medzi mužmi a ženami, ale vzťahy medzi človekom a jeho slovami. Kto je verný svojmu slovu, dokáže byť verný kdekoľvek.“

Knihu kúpite od 3 Eur.

Lucia Balagová

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x