12.6 C
Nitra
streda, 17 apríla, 2024

Matovič sa rozhodol hodiť do zdravotníctva atómovú bombu ktorá znemožnila dohodu s LOZ

Igor Matovič sa rozhodol hodiť do zdravotníctva svoju atómovú bombu. Napriek tomu, že už boli blízko dohode s odborármi, rozhodol sa sebe vlastným spôsobom zvrátiť vývoj rokovaní a ľudia zostávajú v neistote aj naďalej. Uviedol to podpredseda strany HLAS a člen zdravotníckeho výboru NR SR Richard Raši.

Matovič sa rozhodol hodiť do zdravotníctva atómovú bombu ktorá znemožnila dohodu s LOZ
Zdroj:fb

Podľa Rašiho je výsledok rokovaní lekárskych odborárov s Matovičom jasný – lekári nestiahli výpovede a žiadajú pokračovanie rokovaní nielen o platoch, ale aj o memorande, teda o zvýšení kvality nášho zdravotníctva. „Ak nedôjde k dohode, nebude mať kto ošetrovať ľudí, nebude mať kto operovať a zodpovedný bude jeden jediný človek. Igor Matovič. Pri pandémii si zvykol na straty na ľudských životoch. Zrejme mu jedna skúsenosť nestačila,“ uzavrel Richard Raši.

Podpredsedníčka strany HLAS Zuzana Dolinková doplnila, že Matovičova atómová bomba v podobe stabilizačného príspevku rozvráti vzťahy v nemocniciach. „Jeho stabilizačný príspevok postaví proti sebe odchádzajúcich lekárov a sestry a ostatných zdravotníkov. Zároveň zastabilizuje súčasnú kritickú situáciu v nemocniciach, bez výhľadu k lepšiemu v oblasti personálnej ako aj vyťaženosti lekárov,“ uviedla Dolinková. Dodala, že Matovič nedokázal nájsť 40 miliónov navyše pre lekárov, ale megalomansky rozhadzuje 400 miliónov.

(ts)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články