15.1 C
Nitra
utorok, 28 mája, 2024

Máte vodičák na autobus? Pozor, v Bratislave vám núkajú priam neuveriteľné podmienky!

Po zmene zmluvného prepravcu sa Bratislavský samosprávny kraj ocitol vo veľkých problémoch. Dôvodom je, že nový prepravca, spoločnosť Arriva, nemá dostatok vodičov, a tak na mnohé linky autobusy nevyrazili.  

Máte vodičák na autobus? Pozor, v Bratislave vám núkajú priam neuveriteľné podmienky!
Bratislavská župa ponúka vodičom autobusov pri nástupe veľmi lákavé podmienky. Zdroj: FB / Juraj Droba

Taký chaos v prímestskej doprave Bratislava asi ešte nezažila. Ľudia sa nevedeli dostať do práce a z nej, študenti a žiaci mali problém s cestou do školy. Problém ale mali aj tí, ktorí sa potrebovali iba niekam dostať v rámci bratislavskej župy. Všetko to má na svedomí nový prepravca, spoločnosť Arriva, ktorej od začiatku chýbali desiatky vodičov. A stále chýbajú. Bratislavský župan Juraj Droba sa teda rozhodol rázne konať. Ako prilákať nových vodičov teda napísal v statuse, kde tým, ktorí si postavili hlavu a robiť odmietajú poslal jasný odkaz.

Ak chcete za slušných pracovných podmienok jazdiť pre kraj, vaša šanca je teraz

Župan hneď v úvode jasne naznačuje, že návrat starého dopravcu nie je reálny a Arrivu vraj tlačia do okamžitého zabezpečenia zazmluvnených služieb. Droba si bol dokonca pozrieť aj technologickú prevádzku pre nové autobusy a kvalitu zázemia pre vodičov a zamestnancov. V Bratislave aj Malackách. A hovoril aj s vodičmi, z ktorých do Arrivy prešla väčšina od bývalého dopravcu Slovak lines. „Ich nové pracovné podmienky sú veľmi dobré,“ skonštatoval Juraj Droba, ktorý má po troch veľmi náročných dňoch aj niekoľko dobrých správ. „Arriva eviduje celkovo 70 nových záujemcov, s ktorými ide bezodkladne rokovať o podmienkach čo najskoršieho nástupu. Keďže aktuálne chýba asi 100 vodičov, toto by pomohlo zásadne vyriešiť situáciu v kraji. Arriva zazmluvňuje aj súkromných dopravcov, ktorí majú v súčasnej pandémii menej roboty. Budú sanovať vynechané spoje,“ uvádza tiež v statuse bratislavský župan.

https://www.nitranoviny.sk/bratislava-komplex-nivy-s-novou-autobusovou-stanicou-otvoria-30-septembra/

Mimoriadne zaujímavú informáciu má ale aj pre samotných vodičov. „S Arrivou sa nám podarilo vyrokovať nástupný bonus vo výške 4000 eur! Ten bude vyplatený aj spätne tým, ktorí už pre nového dopravcu pracujú. K tomu 5-percentná pravidelná ročná valorizácia platu, ktorú vypláca župa, takže ju vieme garantovať už budúci rok,“ doslova šokuje Droba veľmi lukratívnu ponuku pre prípadných nových záujemcov. A pre tých vodičov, ktorí s návratom ešte váhajú a veria na zázraky má jedno dôležité posolstvo: „Župa nemá možnosť návratu k pôvodnému dopravcovi a neurobí to. Cesta nazad nie je možná. Ak vám niekto bude tvrdiť opak, nevie o čom hovorí. Ak teda chcete naďalej za slušných pracovných podmienok jazdiť pre kraj, vaša šanca je teraz. O mesiac už budú tieto miesta obsadené,“ posiela Droba varovný odkaz váhajúcim vodičom. Župan v závere nahnevaných ľudí v kraji prosí ešte o niekoľko dní trpezlivosti pretože verí, že tak, ako mnohé iné veci, aj tento problém, i keď ho nespôsobili, úspešne vyriešia.

Jozef Uhlárik

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články