16.1 C
Nitra
streda, 22 mája, 2024

Martin: Mesto získalo dotáciu 1,1 milióna eur na tribúnu pri atletickom štadióne

Mesto Martin získalo z Fondu na podporu športu dotáciu vo výške 1,1 milióna eur na vybudovanie tribúny pri atletickom štadióne v blízkosti Spojenej školy Martin. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej sú náklady na vybudovanie tribúny zhruba 2,11 milióna eur.

Doplnila, že pri atletickom štadióne pribudne nová tribúna s kapacitou 520 miest pre divákov, zázemie športovcov a ich klubov. „Športovci z Martina a verím, že aj z celého Slovenska budú môcť využívať novú tribúnu,“ podotkol primátor Martina Ján Danko.

Tribúna bude podľa Kalmanovej zložená z dvoch nadzemných podlaží, prepojených vnútornými a vonkajšími schodiskami. „Na prízemí bude vstup pre športovcov a personál, šatne pre športovcov s hygienickým zázemím, hygienické zázemie pre divákov, miestnosť pre upratovačku, sauna, sklad a technická miestnosť. Na druhom nadzemnom podlaží budú kancelárie, boxy pre médiá, terasa a tribúna s platformami, šatne, klubovňa a iné nevyhnutné miestnosti,“ dodala.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x