21.5 C
Nitra
štvrtok, 11 apríla, 2024

Maroš Žilinka: Za kandidáta na GP som nebol zvolený koalíciou, ale hlasmi poslancov

Za kandidáta na generálneho prokurátora SR nebol Maroš Žilinka zvolený „koalíciou“, ale 132 hlasmi poslancov Národnej rady SR. Vyhlásil to na sociálnej sieti v reakcii na tvrdenia dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera v relácii RTVS Sobotné dialógy. Ten zopakoval, že „najväčšou chybou koalície bolo zvolenie generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku“.

Žilinka poukázal, že takto vyjadrenú „silnú legitimitu“ na výkon funkcie generálneho prokurátora potvrdila jeho vymenovaním prezidentka SR.

„Práve taká silná legitimita mi umožňuje pri výkone funkcie generálneho prokurátora SR principiálne a dôsledne ochraňovať, presadzovať a upevňovať zákonnosť, bez ohľadu na záujmy či predstavy politikov, politických strán alebo politických hnutí a nepodľahnúť pri tom tlaku médií či verejnej mienky,“ povedal. Zopakoval, že jediným „imperatívom“ pre neho vždy bol a bude zákon.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x