15.9 C
Nitra
sobota, 1 októbra, 2022

Marcela Kosová vyzýva M. Kolíkovú, aby NEKLAMALA verejnosť v súvislosti s jej osobou

Bývalá členka Súdnej rady SR a sudkyňa Marcela Kosová vyzýva ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, aby v súvislosti s jej osobou neklamala verejnosť a poslancov parlamentu.

„Opakovane v médiách aj na pôde parlamentu uviedla, že aj ja tvrdím, že sudcov je dosť, respektíve som mala povedať, že je predpoklad, že ich nebude treba viac. Nikdy som nič také nepovedala, ani osobne pani ministerke, ani verejne,“ zdôraznila Kosová pre TASR.

Sudkyňa bratislavského krajského súdu tvrdí, že v januári 2021 apelovala, aby ministerka pred vytvorením súdnej mapy dokončila projekt Váženia prípadov. „Bez tohto projektu nevieme určiť, či je sudcov málo, veľa alebo dosť. Nevieme, či potrebujeme prijímať nových sudcov a koľko, alebo bude stačiť prijať podstatne väčšie množstvo pomocného odborného aparátu, ktorý odbremení sudcov od administratívnej práce, čím sa zrýchli a zefektívni justícia,“ podotkla M. Kosová.

Šéfka rezortu spravodlivosti M. Kolíková v diskusnej relácii uviedla, že počet sudcov na súdoch je dostatočný a vzhľadom na znižujúci sa počet vecí prichádzajúcich na súdy je predpoklad, že ich bude treba menej. „A nakoniec, to som nepovedala ja, povedala to bývalá členka Súdnej rady, ktorá nie je úplne totožná s mojimi názormi a nedá sa povedať, že by mala potrebu mi drukovať,“ vyhlásila ministerka v televíznej diskusii.

Zdroj: TASR

Foto: Archív NN

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články