12 C
Nitra
streda, 21 februára, 2024

Malí futbalisti si cez víkend vo Veľkom Kýri zmerali svoje sily a schopnosti

Jozef Uhlárik

Víťazom suverénne Šurany bez straty bodu a s iba jedným inkasovaným gólom!

Malí futbalisti si cez víkend vo Veľkom Kýri zmerali svoje sily a schopnosti
Spoločné foto všetkých družstiev, ktoré si za krásneho počasia na turnaji výborne zašportovali.

Prázdniny sú síce v plnom prúde, športuchtivé deti sa však oddávajú svojej zábave. Tak, ako malí futbalisti, ktorí si v sobotu vo Veľkom Kýri zmerali svoje sily a schopnosti.

Vo Veľkom Kýri sa stretlo šesť družstiev, ktoré si to medzi sebou rozdali každé s každým. Ako sa ukázalo, najlepšími boli malí futbalisti zo Šurian, ktorí počas celého turnaja nestratili ani bod, ba dostali iba jeden gól. Aj to taký polovlastný.

Najlepší strelec dal v troch zápasoch 10 gólov, potom sa odmlčal…

Za víťaznými Šuranmi skončili druhí chlapci zo Zvončína neďaleko Trnavy a tretí skončil usporiadateľský Veľký Kýr. Štvrtú, zemiakovú priečku obsadili Mojmírovce, piata skončila Modranka z okolia Trnavy a šiesta skončila Lipová. Najlepším strelcom sa s 10 gólmi stal domáci Dalibor Opačitý, za najlepšieho brankára vyhlásili Daniela Ševčíka so Zvončína a najlepším hráčom celého turnaja sa stal Tomáš Švanda.

Vyhlasovaní boli aj najlepší hráči jednotlivých družstiev, kde si honor odniesli Tomáš Kukela z Lipovej, Sebastián Lukáč z Modranky, Oliver Koegelensberg z Mojmíroviec, Richard Vörös z Veľkého Kýru, Samuel Krupa zo Zvončína a Teo Trungel zo Šurian.

Malí futbalisti si cez víkend vo Veľkom Kýri zmerali svoje sily a schopnosti

Jozef Uhlárik, organizátor: Myslím si, že si decká zahrali naozaj schuti, navyše nám prialo aj počasie, pretože bolo veľmi pekne. Podstatné je, že sa nikto nezranil, a že si tí najlepší odniesli pekné ceny a všetci aj sladkú odmenu. Všetci sme sa lúčili s vierou, že nám vláda a „odborníci“ po pár mesiacoch novej sezóny takéto športové aktivity opäť nestopnú, pretože to by znamenalo ďalší odliv detí zo športovísk. Ak o toto niekomu ide, tak to robí bezvadne. (red)

Malí futbalisti si cez víkend vo Veľkom Kýri zmerali svoje sily a schopnosti

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články