10.1 C
Nitra
sobota, 2 marca, 2024

M. Šóth: V budúcom roku si lekári želajú normálnu prácu

Slovenský lekár si v budúcom roku želá normálnu prácu a zdravie. Prezident Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Marián Šóth pre TASR ako ambulantný lekár a poskytovateľ zdravotnej starostlivosti povedal, že si lekári želajú aj zmenu podmienok a vnímania ich práce.

M. Šóth: V budúcom roku si lekári želajú normálnu prácu
MUDr. Marián Šóth

Rovnako si želá, aby mladí lekári chceli vykonávať  ambulantnú prácu, či to, aby sa začala personálna obmena v ambulanciách. „Z pohľadu toho, ako si váži naša vláda nás zdravotníkov, som skeptický, aký to bude rok. Rozpočet je pre ambulantných poskytovateľov devastujúci. Mám obavu, že vznikne ešte väčšia priepasť – nedofinancovanie, rušenie ambulancií a predĺženie čakacích lehôt, nespokojní pacienti a následne frustrovaní zdravotníci,“ uviedol.

MUDr.Marián Šóth: Je vhodné očkovanie proti covid19 pre každého? Určite nie

Aktuálne končiaci sa rok sa podľa šéfa asociácie niesol v duchu pandémie. Tvrdí, že pre ambulantných lekárov sa nič pozitívne neudialo. „Úzkosť, ktorú sme zažívali začiatkom roka pri telefonických ordináciách, či teploty danému pacientovi začali klesať alebo nie, nás nanovo stíha aj v druhej polovici roka,“ doplnil.
      Skonštatoval, že Slovensko malo „najlepšiu antivakcinačnú kampaň“. Kritizuje zlý začiatok očkovania, problémy pri registrácii,  objednávanie na termín a následne dlhé rady, nedostatok vakcín, kauzu okolo vakcíny Sputnik V či očkovaciu lotériu. Myslí si, že až v súčasnej dobe sa dobieha zameškané.

Srdce na dlani 2021: MUDr. Miroslava Bugárová, je to PANI lekárka!

Nie je spokojný s tým, že napriek snahe sa nepodarilo pozdvihnúť spoločenské postavenie ambulantných lekárov. „Stále sme zo strany politikov a vlády prehliadaní a dá sa povedať, že používaní. Cítime, že sme stále terčom. Veď prečo si priznať vlastnú chybu, keď veľmi ľahko môžeme poukázať na zlých lekárov v ambulanciách?“ pýta sa Šóth.
      Dodal, že lekári sa stále stretávajú s pohŕdaním a dehonestáciou ich práce. Podľa jeho slov si treba uvedomiť, že práve ambulantní poskytovatelia teraz „sanujú“ v rámci možností tzv. bielu medicínu, ktorú mnohé nemocnice nevykonávajú.

Zdroj: TASR

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

Prečítajte si tiež

Najnovšie články