18.1 C
Nitra
štvrtok, 27 júna, 2024

Lyžiarske strediská na východe Slovenska sú v plnej prevádzke, snehu je dosť

Pre dobré snehové podmienky sú v prevádzke alebo sa na ňu pripravujú viaceré lyžiarske strediská na východnom Slovensku. V okolí Bardejova, Bardejovských Kúpeľov a Svidníka je i viacero zasnežených poľných ciest a „singletrackov“ vhodných na bežky. Podľa riaditeľa Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov Radomíra Jančošeka vyhovujú hlavne terény Zlaté – Stebnícka Magura, Kurovské sedlo a Mihaľov.

Lyžiarske strediská na východe Slovenska sú v plnej prevádzke, snehu je dosť

V lyžiarskom stredisku Regetovka v okrese Bardejov sa podľa jeho slov lyžuje od 30. januára, stredisko Medvedie otvorilo v pondelok (6. 2.) a stredisko Makovica v Nižnej Polianke ohlasuje, že zjazdárska lyžiarska sezóna sa začína v piatok (10. 2.).

Lyžiarske stredisko Regetovka je otvorené denne od 9.00 h do 16.00 h. Od 17.00 h do 20.00 h je večerné lyžovanie. Lyžiarske stredisko Ski Medvedie môžu záujemcovia navštíviť počas víkendov od 9.00 h do 16.00 h. Počas priaznivých poveternostných a snehových podmienok je otvorené aj počas pracovných dní v rovnakých otváracích časoch. Lyžiarske stredisko Makovica v Nižnej Polianke bude otvorené od 9.00 h do 16.00 h. Konkrétne dni je však potrebné si overiť na webstránke strediska. „Sneh a aj mráz chýbali pre klasické turistické lákadlá spojené so zimnými športmi, zjazdovým lyžovaním a bežkami. Naopak, cestovný ruch zatiaľ spoľahlivo ťahali celoročné atraktivity, predovšetkým kúpeľníctvo a wellness v Bardejovských Kúpeľoch. Otvorená je aj krytá plaváreň a wellness v meste Bardejov. Návštevnícky vďačné sú všetky muzeálne expozitúry v Bardejove a v Bardejovských Kúpeľoch, ktoré patria pod Šarišské múzeum v Bardejove,“ doplnil Jančošek.

Ťahákom sú podľa jeho slov aj pamiatky UNESCO v Bardejove, drevené kostolíky, ale aj oboma svetovými vojnami poznačené okolie Svidníka a Dukly.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x