24.1 C
Nitra
pondelok, 24 júna, 2024

Lučenec: Nový REKORD v hode mobilom do diaľky má hodnotu 75,8 metra

Nový slovenský rekord v hode mobilom do diaľky v Lučenci vytvoril Banskobystričan Adam Antalec. Jeho hodnota bola 75,8 metra. TASR o tom v nedeľu informoval zástupca Knihy slovenských rekordov Igor Svítok.

Ako ďalej uviedol, na druhom mieste sa umiestnil Martin Bezák z Partizánskeho, ktorý hodil mobil do diaľky 69,8 metra. Tretím bol Matej Tkáč z Banskej Bystrice s hodnotou 68,8 metra, ktorý vlani skončil na druhom mieste. Svítok pripomenul, že na lučeneckom futbalovom štadióne v sobotu (19. 8.) hádzali súťažiaci mobily Nokia 3310 s batériou.

Podľa jeho slov to boli druhé Majstrovstvá Slovenska v hode mobilom do diaľky. „Boli sa pozrieť aj partneri akcie, ktorí prispeli aj k ekologickému vzdelávaniu. Vyzbierali množstvo nepoužívaných telefónov,“ objasnil s tým, že víťaz získal nový mobilný telefón. Dodal, že súťažili deti, ženy a muži a snažili sa zlomiť minuloročný slovenský rekord, ktorého hodnota bola 66,4 metra. „Do podujatia sa počas dňa zapojilo 501 súťažiacich,“ podotkol.

Akcia bola v sobotu súčasťou desiateho ročníka Lučeneckého hodovania. Podujatie okrem hudobného programu prinieslo i tradičný jarmok, pivný festival či jazdy historickým vlakom.

(tasr)

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x