14.1 C
Nitra
sobota, 25 mája, 2024

List pre cirkevných hodnostárov. Doktor Čičala prosí veriacich o jeho zaslanie cirkevným autoritám

Podľa posledného sčítania obyvateľov sú na Slovensku takmer štyri milióny veriacich, čo predstavuje asi 70 percent všetkých obyvateľov. Medzi veriacich sú zarátaní všetci tí, ktorí sa hlásia k nejakej cirkvi alebo náboženstvu. To je skutočná sila, ktorá, ak by bola jednotná, by mohla pomôcť čo-to u nás zmeniť k lepšiemu. Mohla, lenže…

A práve na veriacich sa obracia v statuse lekár psychiater Radoslav Čičala, ktorý ich žiada poslať list všetkým cirkevným predstaviteľom a kňazom so žiadosťou, aby sa postavili proti nezmyselnej vojne na Ukrajine, ale nielen tam, a nastoleniu mieru. Hneď v úvode Čičala ďakuje istej pani, ktorá mu list pre veriacich pomohla napísať. Veriacich zároveň prosí, aby si text prípadne upravili a doplnili mená, vytlačili a poslali cirkevným predstaviteľom a kňazom, prípadne zaniesli rovno na ich faru. „Zastavme vojnu a bojujme za mier,“ vyzýva Radoslav Čičala.

Uhrík sa pýta: Koľko miliárd sme ochotní Ukrajine poslať? Všetky peniaze čo máme, alebo iba nejakú časť? (VIDEO)

List uvádzame v plnom znení:

Vážený otec, biskup ______________________. Pochválený buď Ježiš Kristus! Dianie vo svete a na Slovensku ma prinútilo ozvať sa Vám a prebudiť ticho a mlčanie. Prebudiť sa voči zlu, ktoré začína ovládať spoločnosť. Myslím si, že môžem písať aj v mene viacerých ľudí ktorých poznáme, a sú toho istého názoru. Píšem aj v mene rodiny, známych a množstva občanov na Slovensku a v iných štátoch.

Dúfali sme, že zaznie pevný a rozhodný hlas našich pastierov. No miesto toho sa ozývajú len sporadicky hlasy niektorých kňazov, ktoré sú umlčiavané, alebo aj zosmiešňované. Pár hlasov sa podarí umlčať, veľa hlasov už nie. Strach a mlčanie množstva kňazov nás privádza do rozpakov a sklamania. V samotnej Biblii sa píše vyše 300x nebojte sa. Prečo sa boja kňazi a otcovia? Vedie ich Boh a iní svätí. Prečo nepočúvajú svoje svedomie?

Začalo sa to už covidovou dobou. Ľudí nútili do povinného nosenia rúšok, násilného testovania a nakoniec aj očkovania. Aj keď ľudia nesúhlasili, museli sme sa podrobiť nátlaku, aby si aspoň mohli nakúpiť a deti mohli ísť do školy. Dokonca kňazi a cirkev rozdeľovala ľudí na očkovaných, neočkovaných a obmedzovala im vstup do kostola a iných zariadení. Týmto krokom cirkev naletela diablovi a jeho sluhom, peniazom.

Situácia donútila mnohých ľudí dohľadať si informácie, nielen tie od vládnych predstaviteľov a ich odborníkov. Aj keď sa presadzoval len jeden názor a bez diskusie, ostatné boli automaticky potlačované, zosmiešňované a označené za hoaxy. Je už však nespočetné množstvo dôkazov a štúdií, že mnoho procesov počas obdobia COVID bolo nesprávnych a poškodilo množstvo ľudí.

Je zarážajúce, že vláda s ich odborníkmi presadzovali očkovanie novou nevyskúšanou mRNA látkou, ktorá má množstvo vedľajších účinkov, ktoré boli zamlčané v úvode očkovania a objavujú sa až teraz. Krátko po očkovaní, ale aj neskôr zomrelo mnoho ľudí. kde príčinou bolo samotné očkovanie. Čoho sme už svedkami či v rodine, ale i v okolí. A bude to ďalej pokračovať, tak ako sa už vyjadrili mnohí lekári a iní odborníci. Okrem toho aj rôzne nezmyselné opatrenia, ako bolo dlhodobé zatvorenie kostolov, nemožnosť pristupovať ku sviatostiam, segregácia veriacich, deti nadlho zatvorené doma, malo zlý vplyv na psychiku. A aby toho nebolo málo, ešte nám vláda potichučky pripravila ďalší „zabijak“ duší našich detí, v podobe povinnej sexuálnej výchovy! A znova je pomerne ticho, aj keď ministrom je bývalý Prezident Združenia katolíckych škôl.

Taktiež sa musíme ozývať my, obyčajní veriaci. A teraz sa ešte k tomu pridáva aj ohrozenie vojnou, keď naši politickí predstavitelia svojimi rozhodnutiami a výrokmi nás do nej priam ženú!! Ako asi viete, pomaly sa prichystáva mobilizácia našich mužov. No a nakoniec, čo už citeľne všetci zažívame, je prudké zdražovanie. Určite sa to dotýka aj mnohých farností. Môže to vyvolať ďalšiu vlnu prepúšťania, prepad do chudoby, k nepokojom a zvýšenej kriminalite. Ale isto Vám nehovoríme o čom neviete. Ani nechceme, aby tento email vyznieval len kriticky a negatívne.

Len Vás prosíme, aby ste mali odvahu a silu zastať sa nás, svojich veriacich. Očakávame od Vás povzbudenie, usmernenie, možno aj napomenutie. Určite by mnohí ocenili Vašu snahu a pridali sa k Vám. Nie je to ľahké, to si uvedomujeme, ale aj mnohí svätí a to nie z ďalekej minulosti, vedeli sa zastať ľudí. Potrebujeme ako Vy, tak aj my v tejto ťažkej dobe Božie požehnanie a milosrdenstvo. A tiež aj ochranný plášť Panny Márie, aby nás bezpečne doviedla do vytúženého cieľa – k svojmu Synovi. Uisťujeme Vás o našich modlitbách za Vás, aj celú Cirkev. Zároveň prosíme o požehnanie od Vás. Prosíme Vás, aby ste sa nemodlili len za Ukrajinu, ale za všetky štáty a národy. Prosíme Vás, aby ste sa modlili za mier a ukončenie všetkých vojen a vyzývali k tomu veriacich. Nemanipulujte ich podporou jednej strany a tým podporou vojny. Nepodporujte žiadnu stranu, na každej strane sú nevinné obete. Modlite sa za mier, vyzývajte k tomu veriacich a konajte omše na celom Slovensku, na celom svete. A tak túžba vyjadrená modlitbou sa zhmotní. V pokore a s úctou Vaši veriaci.

List pre cirkevných hodnostárov. Doktor Čičala prosí veriacich o jeho zaslanie cirkevným autoritám
Zdroj: FB / Radoslav Čičala

Dodo Púchovský

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho na Facebooku a dajte o ňom vedieť svojim priateľom. Pridajte sa k nám aj na Telegrame https://t.me/nnnoviny. Ďakujeme.

0 0 hlasov
Hodnotenie článku
Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre

Prečítajte si tiež

Najnovšie články

0
Komentujte a vyjadrite svoj názor.x